Dlaczego warto kupować skarpetki z bawełny organicznej?

dlaczego-warto-kupowac-skarpetki-z-bawelny-organicznej

Stopy to bardzo ważna część naszego ciała, którą niestety często zaniedbujemy. Żeby były zdrowe, trzeba o nie odpowiednio dbać poprzez właściwą pielęgnację oraz wygodne obuwie. Ogromną rolę odgrywają także dobrej jakości skarpety. Najlepszym wyborem są te, wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna organiczna. Sprawdź dlaczego!

Bawełna konwencjonalna a bawełna organiczna

Bawełna to włókno, które od wieków wykorzystuje się do produkcji odzieży. Pozyskuje się ją z rośliny o tej samej nazwie. Ubrania bawełniane kojarzą się zwykle z naturalnymi, bezpiecznymi dla skóry tkaninami. Zalety tego materiału docenia się na całym świecie. Nie każdy jednak wie, że skład 100 proc. bawełny nie zawsze oznacza to samo.

Ze względu na pozyskiwanie oraz sposób produkcji, bawełnę dzieli się na konwencjonalną oraz organiczną. Uprawa pierwszej z nich nie wpływa korzystnie na środowisko naturalne, związana jest ze zużyciem ogromnej ilości wody oraz środków i substancji chemicznych. Powstałe w ten sposób włókna, są osłabione procesami chemicznymi, a same tkaniny mniej trwałe.

Produkcja bawełny organicznej przebiega w ekologiczny sposób. Na nieskażonych plantacjach wykorzystuje się wyłącznie naturalne metody oraz substancje. Bawełnę pozyskaną w taki sposób wykorzystuje się bardzo często do produkcji naturalnej i delikatnej odzieży i bielizny dziecięcej. Takie certyfikowane produkty znaleźć można np. w ofercie Ikoko. Elementy garderoby wykonane z bawełny organicznej są przyjazne zarówno dla skóry dzieci i niemowląt, jak i osób zmagających się z alergią.

Jakie zalety mają skarpetki z bawełny organicznej?

Dobre skarpetki powinny zapewniać stopom dużo więcej, niż tylko komfort termiczny. Powinny być także wygodne, przyjemne w dotyku oraz przewiewne. Zwłaszcza skarpetki dziecięce, które mają bezpośredni kontakt z delikatną skórą malucha, muszą być wykonane z naturalnych, bezpiecznych i oddychających materiałów.

Bawełna organiczna, niezależnie od pory roku, zapewnia stopom najlepszą ochronę, bez ryzyka uczulenia czy podrażnienia. Skarpetki z niej wykonane sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i podczas aktywności fizycznych oraz spacerów. Mogą być noszone w każdych okolicznościach, bez względu na temperaturę.

Skarpetki bawełniane charakteryzują się także dużą trwałością. Nie przecierają się szybko, można je często prać, bez obaw o zniszczenie. Z racji tego, że zapewniają skórze odpowiednią wentylację, polecane są osobom z problemami i chorobami stóp, np. takimi jak grzybica czy nadmierna potliwość.