Czym jest mezoterapia igłowa i jakie daje efekty?

Wraz z upływem czasu zaczyna pojawiać się na naszej skórze coraz więcej oznak starzenia, co z pewnością nie napawa optymizmem i staje się wręcz dla wielu osób powodem do kompleksów. Proces starzenia się komórek jest niestety czymś naturalnym i nie można go zatrzymać, ale istnieją pewne sposoby na jego zahamowanie. Do dyspozycji mamy zarówno inwazyjne, jak i bezinwazyjne metody, które pozwalają odzyskać/zachować młodzieńczy wygląd. W tym celu warto skorzystać z innowacyjnych rozwiązań medycyny estetycznej. Od dłuższego już czasu prym wiedzie mezoterapia igłowa, czyli zabieg przeprowadzany w profesjonalnych salonach kosmetycznych i SPA. Jest to skuteczny sposób na walkę ze zmarszczkami, cellulitem, rozstępami, wypadaniem włosów i szeregiem innych problemów.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Ma szerokie zastosowanie i może być przeprowadzana na dowolnym obszarze ciała. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę przy pomocy bardzo cienkiej igły konkretnych substancji o przeróżnym działaniu – dobiera się je w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta. Takie ostrzykiwania służą nawilżeniu, odżywieniu, ujędrnieniu, wygładzeniu, zregenerowaniu naskórka. Składniki zawarte w preparacie są w stanie dotrzeć aż do skóry właściwej, co przekłada się na uzyskanie spektakularnych rezultatów. Zwykle kosmetyki i zabiegi kosmetyczne działają tylko powierzchowniej, przez co efekty nie są satysfakcjonujące ani długotrwałe. Automatyczny pistolet zakończony igłą nakłuwa skórę, pozostawiając co centymetr specyficzne kropki i grudki, które jednak samoczynnie znikają w przeciągu kilku czy kilkunastu godzin. W tym czasie wstrzyknięte w głąb skóry składniki aktywne zostają całkowicie wchłonięte i mają szansę zadziałać. Najczęściej ostrzykiwanymi miejscami są twarz, szyja, dekolt i dłonie, ale zabieg może zostać przeprowadzony na całym ciele.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym, stosuje się środek znieczulający, co zmniejsza odczuwany dyskomfort. Wiele osób uznaje go za mało- lub nawet bezbolesny, w zależności od progu wrażliwości na ból. Całość trwa zwykle od 30 do 40 minut, a po zabiegu mogą pojawić się niewielkie krwiaki, opuchlizna, zaczerwienienie i podrażnienie skóry, co jednak nie utrzymuje się dłużej niż dobę. Substancjami wstrzykiwanymi bezpośrednio pod skórę są przede wszystkim witaminy, aminokwasy, sole mineralne, kwas hialuronowy. Świetne efekty można uzyskać przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego, który przygotowuje się z krwi pacjenta, przez co jest w pełni biozgodny i nie powoduje żadnych reakcji alergicznych.

Jakich efektów można się spodziewać?

Na mezoterapię igłową warto zdecydować się przy skórze zmęczonej i przesuszonej, wiotkiej, pozbawionej elastyczności, zniszczonej, pokrytej bliznami, objętej cellulitem. Zabieg ten pozwala na odmłodzenie skóry i zredukowanie oznak jej starzenia się – łącznie z płytkimi, jaki głębszymi zmarszczkami. Poprawia się nawilżenie, elastyczność i jędrność skóry. Za pomocą mezoterapii igłowej możliwe staje się zlikwidowanie przebarwień, zahamowanie wypadania włosów, zredukowanie cellulitu i rozstępów, blizn potrądzikowych czy oparzeniowych.