Czy masaż rzeczywiście może nam pomóc w odchudzaniu?

czy-masaz-rzeczywiscie-moze-nam-pomoc-w-odchudzaniu

Masaż kojarzony jest najczęściej jako zabieg relaksujący, który odbywamy w SPA. Znane są także masaże zdrowotne, które rehabilitują daną część ciała. Wśród rodzajów masażu znajdziemy też takie, które mają wspomagać odchudzanie. Czy faktycznie taki zabieg może mieć wpływ na zredukowanie tkanki tłuszczowej? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, czy masaże odchudzające są skuteczne, czy to tylko chwyt marketingowy.

Jakie są rodzaje masaży odchudzających?

Oczywiście nie każdy masaż wspomaga odchudzanie. Z różnych rodzajów tego typu zabiegów, możemy wyróżnić kilka, które pomagają rzeźbić sylwetkę, a więc  można je nazwać odchudzającymi. Jednym z nich jest masaż bańkami chińskimi, który wykonywany jest np. w Salonie kosmetycznym Casolla w Poznaniu. Polega on na natłuszczeniu skóry, a następnie zasysaniu jej przy pomocy szklanych baniek. Masażysta wykonuje nimi okrężne ruchy i pociągnięcia w kierunku węzłów chłonnych. Masaż bańkami chińskimi modeluje sylwetkę i wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej. Innym rodzajem masażu odchudzającego jest drenaż limfatyczny, masaż antycellulitowy oraz silny masaż sportowy.

Czy masaże odchudzające faktycznie działają?

Jeśli oczekujesz, że masaż odchudzający całkowicie pomoże Ci się pozbyć zbędnych kilogramów, mamy złą wiadomość – tak się nie stanie. Nie oznacza to jednak, że masaże odchudzające nie są skuteczne. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik  masażysta rozbija komórki tłuszczowe, które znajdują się pod skórą. Masaż odchudzający faktycznie działa, ale jego zadaniem jest jedynie wspomaganie innych działań odchudzających. Krew zaczyna lepiej krążyć, a toksyny są łatwiej usuwane przez organizm. Skutkiem ubocznym rozmasowywania danych części ciała, jest ich wyrzeźbienie i wysmuklenie. Warto również wiedzieć, że taki masaż wpływa także na kondycję mięśni, co jest zauważalne podczas aktywności fizycznej.  

Masaż odchudzający to nie wszystko

Żeby masaż odchudzający przyniósł zadowalające i widoczne efekty, należy wykonywać go regularnie. Zabieg raz na tydzień, będzie wystarczający. Warto jednak pamiętać, że taki masaż jest jedynie dodatkowym działaniem w walce ze zbędnymi kilogramami. Podstawą odchudzania powinna być zdrowa i zbilansowana dieta. Jadłospis powinien opierać się o warzywa i owoce. Należy oczywiście unikać spożywania tzw. śmieciowego jedzenia, czyli dużej ilości słodyczy, fast foodów i innych przekąsek. Ważne jest także odpowiednie nawadnianie oraz regularna aktywność fizyczna. Masaż odchodzący w połączeniu ze zdrowym trybem życia przyniesie szybsze i lepsze efekty.