Komfort cieplny oraz nienaganny wygląd – to da się połączyć!

W okresie zimowym ubiór powinien dawać komfort cieplny. Nikt przecież nie lubi marznąć, a o to nietrudno przy minusowej temperaturze i lodowatym wietrze, który zdaje się przenikać każdą komórkę ciała. Dlatego warto dobrze przemyśleć swoje stylizacje. Co ważne, nie trzeba przy tym rezygnować z elegancji. Wręcz przeciwnie, ponieważ projektanci mody proponują rozwiązania na połączenie nienagannej prezencji z komfortem cieplnym.

Sztuka komponowania zimowej garderoby

Kiedy temperatury mocno spadają, a za oknem zaczyna robić się biało, to naprawdę ciężko znaleźć idealny strój. W wielu osobach pojawia się chęć schowania pod ciepłym kocem i z kubkiem rozgrzewającej herbaty albo wyjazd do ciepłych krajów, aby w ten sposób przeczekać najtrudniejszy czas. Każde wyjście z domu oznacza przecież mierzenie się z nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi. Jednak warto myśleć pozytywnie. Tak naprawdę chłód jest bardzo korzystny dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie oznacza też konieczności rezygnacji w eleganckiego wyglądu. Mimo że zima okazuje się dość wymagającym okresem dla tych, którzy lubią podążać za modą, to daje się pogodzić sprzeczne na pozór elementy – trendy z ciepłem i wygodą. Ładne okrycie wierzchnie, do tego buty UGG, szykowny szalik, czapka i rękawiczki – oto przepis na optymalny ubiór zimowy.

Komfort cieplny i elegancja, czyli 2w1

Warto wyraźnie podkreślić, że zimą nie trzeba ani marznąć, ani też nieciekawie wyglądać. Wystarczy tylko stworzyć przemyślane kreacje. Pierwsza ważna kwestia dotyczy okrycia wierzchniego. W tym aspekcie opcje nie ograniczają się do puchowej kurtki. Można przecież zdecydować się na model pikowany. Należy jedynie wybierać kurtki o interesującym kroju, w których nie będzie się przypominać niedźwiedzia po jesiennym żerowaniu. 

Wbrew pozorom także niektóre płaszcze mają odpowiednie właściwości termoizolacyjne, o ile sięgnie się po model z dużą ilością wełny w składzie. Ciepło daje też odpowiednia zawartość moheru. Zawsze w modzie są ponadto futra, z tym że w ostatnich latach pod wpływem trendów ekologicznych wśród projektów dominują te wykonane ze sztucznego futerka. Do wyboru są natomiast w krótszym wydaniu kojarzącym się z kurtką albo dłuższe stanowiące alternatywę dla płaszcza.  

Obuwie ważna rzecz

Kiedy okrycie wierzchnie przygotowane, to należy do niego dobrać odpowiednie obuwie. Wiele osób najszybciej marznie właśnie w stopy, więc znalezienie ciepłego, a zarazem dobrze wyglądającego modelu bywa trudne. Oczywiście szczególnie eleganckie są kozaki, w których każda pani prezentuje się szykownie. Ważne, aby miały jakąś warstwę ocieplenia. Można również zdecydować się na botki np. sznurowane i na modnej, grubej podeszwie. Interesującą propozycją okazują się buty UGG. Ta australijska marka specjalizuje się w pięknych wizualnie śniegowcach wykonanych z owczej wełny i skóry, które zdecydowanie zapewniają komfort cieplny. 

A co z elegancją? Nawet w śniegowcach UGG można prezentować się szykownie, ponieważ dostępne są oryginalne modele z artystycznymi detalami – ciekawymi wiązaniami, klamrami, wstążkami, futerkiem wokół cholewki, motywami kwiatowymi czy ozdobnym guziczkiem. Również paleta barw zachwyca, bo oprócz klasycznych szarości, brązów i czerni są do wyboru oryginalne modele w pastelowym różu i fiolecie.