Czy catering dietetyczny pomaga schudnąć?

Catering dietetyczny promowany jest jako usługa wpisująca się w gubienie kilogramów. Czy jednak dieta pudełkowa nie jest dietą wyłącznie z nazwy? Wszystko zależy tu od indywidualnego podejścia, konsekwencji działania, a także znalezienia profesjonalnej firmy cateringowej.

Menu o konkretnej kaloryczności

Dieta z dowozem do domu sprawdzi się, jeżeli będzie uwzględniała potrzeby energetyczne danej osoby. Ludzie są pod tym względem różni, cechuje ich odmienny metabolizm, a przede wszystkim inne preferencje odnośnie smaków i prowadzonego trybu życia. Aby catering do domu mógł spełnić pokładane w nim oczekiwania, powinna poprzedzać go konsultacja z dietetykiem. Dobra firma cateringowa zapewnia usługi takiego specjalisty wszystkim swoim klientom. Dzięki temu mogą oni łatwiej określić indywidualne potrzeby w zakresie odżywiania. Pomoc osoby profesjonalnie zajmującej się żywieniem wpisuje się we wszechstronne podejście do odchudzania. Zwiększa również szanse na pozytywne rezultaty diety pudełkowej. Nie mówiąc już o tym, że szybciej dostrzeże się jej pierwsze efekty.

Jeżeli chcesz spróbować cateringu dietetycznego, powinieneś wypróbować DietBox – bardzo zróżnicowana oferta na pewno pozwoli wybrać Ci coś dla siebie.

Ograniczenie podjadania

Nawet najlepsza, najbardziej profesjonalna dieta do domu na nic się zda, jeżeli w międzyczasie klient będzie podjadał niezdrowe przekąski czy sięgał po produkty przetworzone. Zasadniczym celem takiej usługi jest rozsądne planowanie różnorodnych posiłków o określonej wartości energetycznej. Sięganie po słodycze czy chipsy pomiędzy kolejnymi zaplanowanymi daniami niweczy cały trud. Nie ma mowy nie tylko o wzmocnieniu swojego zdrowia, ale można też zapomnieć o szczuplejszej sylwetce. Zatem jeżeli klient podejmie decyzję i zamówi catering dietetyczny, powinien być gotowy ograniczyć się do spożywania wyłącznie dostarczonych mu posiłków. Zostały skomponowane w ten sposób, aby poprawić jego kondycję i jednocześnie pomóc w wypracowaniu wymarzonej sylwetki. W ramach urozmaicenia menu można natomiast zrezygnować z weekendowych dostaw i w wolne dni pokusić się o samodzielne przyrządzenie jedzenia. Warto wówczas przynajmniej w podstawowym stopniu trzymać się wskazówek dietetyka i nie przekraczać zaplanowanej wartości kalorycznej. Gdyby jednak silna wola okazała się zbyt słaba, można uciszyć sumienie dodatkowym treningiem.