Czarna ramoneska – do jakich stylizacji pasuje?

Istnieją pewne modowe standardy – ubrania, które w szafie powinna mieć każda kobieta, ponieważ idealnie uzupełniają wiele stylizacji. Można je łączyć z różnymi typami ubrań całkowicie zmieniając ich charakter. Co więcej tego typu modowe standardy są czymś co można w pośpiechu założyć na siebie i być pewnym, że wygląda to bardzo dobrze. Standardami modowymi są także kurtki skórzane damskie, zwane niekiedy ramoneskami. To krótkie kurteczki o rockowym kroju, których na rynku można znaleźć bardzo wiele. Czy muszą być wykonane ze skóry naturalnej, a może istnieje wegańska alternatywa? Jakie kolory ramonesek są najlepsze? Z czym łączyć kurtki skórzane damskie, aby stylizacja wyglądała doskonale?

Ramoneska – czy musi być uszyta ze skóry?

Oryginalnie ramoneski, a więc rokowe kurtki były szyte ze skóry. Aktualnie jednak zwiększyła się świadomość ekologiczna społeczeństwa. Dlatego też producenci przedstawili alternatywy dla produktów odzwierzęcych. Ramoneski są szyte z ekoskóry – czyli syntetycznej tkaniny przypominającej z wyglądu naturalny odpowiednik. Są one nie tylko bardziej odpowiedzialne ekologicznie, ale również zdecydowanie lżejsze. Niestety kurtki wykonane z tego tworzywa są mniej wytrzymałe od skórzanej alternatywy, która może służyć przez kilkanaście nawet sezonów. Dlatego jeśli ktoś posiada ramoneskę z naturalnego materiału nie powinien w imię idei jej wyrzucać, ale korzystać, aby nie generować jeszcze większej liczby modowych śmieci. Producenci odzieży wegańskiej eksperymentują również z włóknami pochodzenia roślinnego – bardzo obiecujące są ubrania i galanteria uszyta ze skóry z ananasów. Technologia musi się jednak bardziej rozwinąć by trafić do masowego klienta. 

Kolory skórzanych kurtek jakie można znaleźć na rynku

Na rynku można znaleźć kurtki skórzane damskie w absolutnie wszystkich kolorach. Dotyczy to szczególnie produktów ze skóry syntetycznej. Te z naturalnej skóry zwierzęcej mają mniejsze możliwości farbowania – zazwyczaj są zatem w odcieniach czerni oraz brązu. Obejmując ramoneski z różnych materiałów i tkanin, każdy noszący znajdzie odpowiednie dla siebie połączenie kolorystyczne. Popularnością cieszą się jednak te w naturalnych odcieniach: bielach, beżach czy ciemnych brązach i szarościach. Dzięki uniwersalnym kolorom, kurtki pasują do większości stylizacji, mogą jednak zupełnie zmieniać ich charakter. Kupując ramoneskę najlepiej wybrać klasyczną czerń – będzie pasowała do wielu różnych ubrań i nadawała im niecodziennego charakteru. 

Idealna stylizacja z użyciem ramoneski

Czarna kurtka skórzana jest absolutnym modowym standardem. Mimo, że założona do jeansów wygląda doskonale, daje wrażenie, że nosząca ją osoba jest raczej niepokorna. To kurtka gwiazd rocka, nie ma się co dziwić takim poglądom. Jednak ramoneska będzie pasowała również do eleganckiej sukienki – narzucona na ramiona zamiast żakietu czy marynarki sprawia, że nawet najgrzeczniejsza stylizacja zyskuje drapieżnego charakteru. To uniwersalne ubranie, które można łączyć z niekończącą się liczbą stylizacji.