Co na dzień chłopaka?

Dzień chłopaka to dzień każdego mężczyzny niezależnie od tego czy jest on małym chłopcem czy dojrzałym facetem. Jak każde takie święto, wiąże się ono z zakupem prezentu dla bliskiej osoby. I tutaj nasuwa się pytanie – jaki prezent wybrać by sprawił on najwięcej radości? Czy postawić na coś zaskakującego czy na coś bardziej praktycznego jak np. szlafrok męski?

 

Co może go zaskoczyć?

Dzień Chłopaka ma miejsce zawsze 30 września. Pomimo, iż nie jest to święto oficjalne, lecz zwyczajowe, jest ono praktykowane przez spore grono osób. Innym świętem dotyczącym Panów jest Dzień Mężczyzny, który obchodzony jest w większości krajów 19 listopada, natomiast w Polsce ma on miejsce 10 marca i jest ono mniej praktykowane niż Dzień Chłopaka.

Czasem warto postawić na prezenty, które mogą zaskoczyć bliską nam osobę. W przypadku chłopców jak i mężczyzn, najczęściej takimi prezentami są prezenty związane z jakąś aktywnością. Może to być wyjście na termy, wypad na paintball, gokarty czy nawet pójście na mecz drużyny, której on kibicuje. Czasem niespodziewanym prezentem jest to czego chłopak zupełnie by się nie spodziewa od osoby go obdarowującej – jak np. pójście do kina na film, który nie do końca jest w naszym guście, ale on bardzo chce go zobaczyć, bądź uczestniczenie w aktywności fizycznej, którą on uwielbia, a nam nie bardzo sprawia radość. Innym typem zaskakującego prezentu dla chłopaka może być to, o czym on skrycie marzy, ale nie spodziewa się kupna czy otrzymania tej rzeczy w najbliższym czasie jak np. gra czy buty sportowe.

Czy jednak wybrać prezent praktyczny?

Czasami jednak prezenty, które mają na celu zaskoczyć są po prostu zbyt drogie lub nie są w guście osoby, której chce się zrobić niespodziankę. W takim przypadku warto postawić na coś praktycznego. Takim prezentem mogą być kosmetyki typu: perfumy, pianki do golenia czy też produkty do stylizacji włosów. Jednak decydując się na taki prezent należy ostrożnie podejść do sprawy ponieważ każdy chłopak, niezależnie od wieku, posiada inne gusta co do zapachu, czy też formy produktu (np. pianka lub żel do golenia). Podobnie może być w przypadku kupna ubrań. Jest to prezent praktyczny i może przynieść niezwykle ogromną dawkę radości, ale tylko wtedy gdy będzie w guście osoby, dla której jest przeznaczony. Ponadto do innych praktycznych prezentów można zaliczyć np. szlafrok męski, akcesoria do telefonu, akcesoria sportowe (w przypadku osób uprawiających sport).