Co można zrobić ze starych dżinsów?

Masz kilka par starych dżinsów, których już od dawna nie nosisz? Nie wyrzucaj ich tylko przerób, a będą Ci z powodzeniem służyć jeszcze kilka lat. Spodnie możesz przerobić na kilka różnych sposobów.

Klasyczne dżinsy możesz unowocześnić, robiąc w nich modne nacięcia, dziury i przetarcia. Wykonasz je z łatwością za pomocą zwykłych nożyczek i kawałka papieru ściernego. Bardzo modne są również wszelkiego rodzaju naszywki i naklejki. Wybierz się do pasmanterii i kup te, które najbardziej Ci się podobają. Z powodzeniem możesz je umieścić na kolanach spodni na przednich i tylnych kieszeniach lub u dołu nogawek. Ogranicza Cię tu jedynie Twoja wyobraźnia. Trendy są również naszywki w formie ozdobnych lampasów po bokach nogawek. Niezwykle modna w tym sezonie jest też koronka. Wystarczy zakupić niewielki kawałek koronki naszym ulubionym kolorze i udekorować nią kieszenie, żeby nasze dżinsy zyskały nowy modny wygląd.

Stare dżinsy możesz również obciąć i zrobić z nich szorty na lato. Wcale nie musisz ich obcinać równo co do milimetra. Nie przejmuj się również, jeśli lekko posiepią się u dołu nogawek. Właśnie takie są teraz najbardziej modne!

Jeżeli dżinsy, które chcesz przerobić to nie wąziutkie rurki, a raczej spodnie o klasycznym kroju, lub z rozszerzanymi nogawkami, to z powodzeniem z jednej pary możesz zrobić zarówno szorty, jak i dżinsową spódniczkę. Najpierw nożyczkami obcinasz nogawki spodni, następnie modnie wyciągasz kilka nitek w miejscu cięcia i szorty gotowe. Natomiast w odciętych nogawkach rozpruwasz szewek znajdujący się od wewnętrznej strony nóg. Następnie zszywasz ze sobą dwie nogawki. Otrzymasz szeroki rękaw niewykończony u góry. To jest podstawa naszej spódnicy. Teraz wystarczy tylko, tak samo, jak podwinęłabyś na przykład zbyt długie nogawki od spodni, podwinąć do środka i przyszyć 2-3 centymetrowej szerokości mankiet w pasie spódnicy. Z przodu spódnicy na jej środku w podwiniętym mankiecie robimy niewielką dziurkę. Przez nią przy pomocy agrafki nawlekamy sznurek, którym będziemy regulować szerokość naszej spódnicy w pasie. Gotowe!
Daj swoim starym dżinsom drugie życie. Tanio, łatwo i szybko możesz zyskać nowy, fajny ciuch.