Arabskie rozmaitości dla pięknego ciała

Kraje Arabskie to mekka naturalnej pielęgnacji. Mieszkające tam kobiety, jak nikt inny na świecie, potrafią dbać o swoje piękno. Przekazywane z pokolenia na pokolenie doświadczenie, pozwala im na maksymalne wykorzystanie darów natury. Jednym z najbardziej cenionych, a także najpopularniejszych (w ostatnim czasie w Europie) kosmetyków jest olej Busajna.

Olej Busajna– arabskie dziedzictwo, które musi poznać każda kobieta

Nazywany arabskim dziedzictwem olej Busajna jest kompozycją wyciągów roślinnych, maceratów oraz co najważniejsze, wysokiej jakości olejów naturalnego pochodzenia. Dzięki rozsmarowywaniu, lub wklepywaniu olejku, dostarczamy naszej skórze wielu cennych substancji. Do ich grona zaliczamy m.in. skwalen (prekursor cholesterolu), wyższe kwasy tłuszczowe, a także fitosterole. Ponadto olej Busajna bogaty jest w witaminy z grupy A, B, D, E oraz F. Polifenole oraz kwasy Omega również wchodzą w skład tego cennego oleju.

Najwyższej jakości olej Busajna to produkt, który tworzony jest na terenie Arabii Saudyjskiej. To właśnie ten kraj, tak pilnie strzeże jego receptury.

Właściwości pielęgnacyjne oleju Busajna

Olej Busajna to kosmetyk, który polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Kompozycja ta idealnie radzi sobie z cerą suchą, tłustą, naczynkową oraz zmęczoną i poszarzałą. Olejowi nie są straszne problemy takie jak zmiany trądzikowe czy łuszczyca. Bez problemu radzi on sobie z wieloma schorzeniami dermatologicznymi. Ponadto olejek Busajna może być używany przez kobiety zmagające się z rozstępami.

Pochodzący z Arabii Saudyjskiej olej to również remedium na procesy starzenia się. Wysoka zawartość polifenoli (będących zmiataczami wolnych rodników) oraz witamin z grupy A i E, zapewnia skórze odpowiednie odżywienie i wspiera zachodzące w jej głębszych warstwach procesy regeneracyjne. Nie należy również zapominać o tworzeniu przez niego „płaszcza ochronnego”, czyli warstwy, która uniemożliwia odpływ wody ze skóry. Dzięki skoncentrowanemu na skórze działaniu, olej Busajna sprawia, że jest ona zawsze piękna, napięta, a przede wszystkim zdrowa! Olejek powoduje również delikatne rozjaśnienie skóry. Olej może być stosowany na wszystkie partie naszego ciała. Fakt ten czyni go kosmetykiem uniwersalnym i idealnym na każdą okazję.

Olej Busajna– drogocenna mikstura

Pozytywnie wpływający na ludzkie ciało olej Busajna to kosmetyk, który warto posiadać w swojej domowej kosmetyczce. Świetnie sprawdzi się on jako zastępstwo balsamu, kremu ujędrniającego, a także np. pomadki do ust (polecany jest on na spierzchnięte usta). Arabski olejek to także dobry pomysł, gdy walczymy z rogowaceniem pięt. Olejek dostępny jest m.in. w sklepie stacjonarnym oraz drogerii internetowej Ładnie Pachnie. Asortyment sklepu Ładnie Pachnie zawiera również olejki do twarzy, świece zapachowe oraz