Wampirzy lifting osoczem Magellan

Mezoterapia ustanowiła przełom w walce o piękną młodą skórę. Przez blisko 50 lat za pomocą różnych substancji odżywczych w gabinetach medycyny estetycznej pacjenci oglądali spektakularne efekty, przez co grono fanów mezoterapii zwiększało się z roku na rok. Obecnym krzykiem mody jest tak zwany “wampirzy lifting”, czyli mezoterapia własnym osoczem bogatopłytkowym. Wiele firm wydaje fortunę na chwyty marketingowe mające udowodnić, że to ich sposób na wampirzy lifting jest najlepszy. Nie od dziś wiadomo jednak, że najlepszą reklamą jest skuteczność.

Mezoterapia HD PRP Magellan

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest w pełni naturalna i skuteczna, przede wszystkim w zakresie odmładzania i nawilżania skóry, jak również w redukcji rozstępów i blizn. Eksperci stosują ją również w walce z łysieniem, co przynosi spektakularne rezultaty. Leczenie PRP, które jest iniekcją w formie pojedynczych wkłuć, nie niesie za sobą ryzyka immunologicznego. Nie ma bowiem możliwości, by własne płytki krwi zostały odrzucone przez organizm. Atutem systemu do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego Magellan jest wysokie stężenie płytek w pozyskiwany osoczu, a co za tym idzie możliwość wykorzystania materiału z jednego pobrania do kompleksowego zabiegu. Ponadto osocze pozyskiwane przy pomocy systemu Magellan charakteryzuje się doskonałą jakością. Zapytaliśmy eksperta warszawskiej Kliniki Miracki o opinię na ten temat. Odpowiada: “Metoda przynosi spektakularne efekty w odmładzaniu skóry, ale również w zakresie poprawy gęstości i jakości włosów. Terapia osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczna i całkowicie biokompatybilna. To ogromna zaleta – bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych. Dlatego jako lekarz często polecam ten rodzaj kuracji odmładzającej, gdyż jest bardzo skuteczny, a dodatkowo bezpieczny.”

Jak działa wampirzy lifting?

Krew pacjenta jest pobierana od pacjenta za pomocą systemu Magellan w zamkniętym obiegu, bez możliwości jej kontaktu z czynnikami zewnętrznymi. Następnie specjalista wprowadza do urządzenia odpowiednie parametry, dostosowane do potrzeb pacjenta. Krew zostaje poddana wirowaniu w celu odseparowania najwyższej jakości płytek krwi. Następnie lekarz, za pomocą tak przygotowanego osocza, przeprowadza tradycyjną mezoterapię wybranego obszaru. W miejscu wkłucia gromadzą się płytki krwi, które zamykają przerwę w skórze. Najwyższe stężenie płytek krwi powoduje przyspieszenie procesów regeneracyjnych, sprawiając, że stają się wielokrotnie bardziej efektywne. Już po jednym zabiegu skóra się wygładza, znikają zmarszczki, a twarz jest wyraźnie odmłodzona i odświeżona. Ponieważ efekty widoczne są od razu, zabiegu nie trzeba powtarzać. Często jednak lekarze proponują pacjentom, by wrócili raz, dwa razy do roku, by utrzymać skórę w dobrej kondycji i zahamować procesy starzenia się skóry.

Mezoterapia nie dla każdego

Zabiegu osoczem bogatopłytkowym Magellan nie powinno przeprowadzać się w niektórych przypadkach, a w szczególności u pacjentów:

  • z cukrzycą,
  • przechodzących stany ropne i zapalne skóry,
  • z opryszczką,
  • będących w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

W celu uzyskania szerszych informacji zalecamy kontakt z warszawską Kliniką Miracki, przeprowadzającej zabiegi mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.