5 sytuacji, w których warto zwrócić się po pomoc do dietetyka

Dietetycy pomagają nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale również skomponować odpowiedni jadłospis dla osób cierpiących na choroby dietozależne, takie jak cukrzyca czy choroby serca i układu krążenia. Co ważne, pod uwagę biorą preferencje żywieniowe pacjenta .

Wykwalifikowani dietetycy pracują również komponując diety jakie oferuje catering dietetyczny. Warszawa to jedno z miast, które może pochwalić się wyjątkowo szeroką ofertą zdrowych diet z dowozem. Są jednak sytuacje, kiedy osobista konsultacja z dietetykiem będzie niezbędna.

1. Nadwaga i otyłość

Kiedy zbędne kilogramy zaczynają mocno ciążyć, warto udać się do dietetyka po fachową poradę. Specjalistyczna dieta odchudzająca nie tyko pomoże w utracie masy ciała, zapewni też odpowiednią podaż składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co ważne, wskazówki dietetyka dotyczące tego, na co zwrócić szczególną uwagę, mogą pomóc dobrać odpowiedni catering dietetyczny.

2. Choroby dietozależne

W przypadku występowania tego typu schorzeń pomoc wykwalifikowanego dietetyka jest nieoceniona. Wiedza, jaką posiadają dietetycy kliniczni pozwala na dopasowanie diety zarówno do choroby, jak i do indywidualnych upodobań pacjenta. Ponadto, dietetyk pomoże wykształcić zdrowe nawyki, które poprowadzą do poprawy stanu zdrowia. Dietetyk może pomóc również w wyborze diety do domu. Warszawa oferuje szeroki wybór wysokiej jakości diet.

3. Zaburzenia odżywiania

W tym przypadku warto zwrócić się o pomoc do psychodietetyka. Kwalifikacje i wiedza psychologiczna przez niego posiadane pozwolą na odnalezienie żywieniowych i pozażywieniowych przyczyn problemów z utrzymaniem odpowiedniej masy ciała.

4. Ciąża

W ciąży nie powinno się jeść za dwoje, ale dla dwojga. Porada wykwalifikowanego dietetyka pomoże ustalić plan zdrowego odżywiania, które jest niezwykle ważne zarówno dla przyszłej mamy, jak i rozwijającego się dziecka.

5. Uprawianie sportu

W przypadku sportowców dieta ma ogromny wpływ na organizm i osiągane wyniki. Dietetyk sportowy pomaga osobom zajmującym się sportem zarówno amatorsko, jak i wyczynowo. Podpowiedzi jak łączyć treningi z dietą pozwolą na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów. Wskazówki dietetyka mogą być również przydatne w wyborze diety do domu. Warszawa oferuje szeroki wybór diet pudełkowych dla sportowców.