10 rzeczy niezbędnych na kempingu według kobiety

Więcej rzeczy niepotrzebnych niż tych, które faktycznie będą przydatne? Podczas kempingu może się tak zdarzyć. Są jednak i te, które stają się niezbędne, również w ocenie kobiety wybierającej się w tak specyficzną podróż. Sklep kempingowy czas odwiedzić!

Sklep kempingowy, czyli czas na zakupy

Agregat prądotwórczy, czajnik, apteczka, śpiwory, koce. Tak można by wymieniać długo. Sklep kempingowy musi znaleźć się na liście rzeczy do załatwienia, podczas przygotowania do wyprawy. Dla kobiety jednak istnieje jeszcze szereg artykułów, które zdecydowanie mogą się przydać w takich warunkach. Co każda kobieta powinna mieć w swoim plecaku decydując się na podróż przyczepą kempingową?

Warto przemyśleć wszystko to, co trafia do kosmetyczki. Tej podręcznej, jak i będącej użytkowanej na co dzień. Z dostępem do wody może być różnie, dlatego pierwsza rzecz, to chusteczki nawilżane. Przydadzą się w momencie, gdy nie będzie można liczyć na prysznic. Do tego suchy szampon do włosów pozwalający poradzić sobie z fryzurą bez wykorzystania nawet kropli wody. W kosmetyczce musi znaleźć się miejsce na podręczny żel antybakteryjny, a ten zaoferuje każdy dobrze wyposażony sklep kempingowy. Kolejno papier toaletowy, czyli podstawa podstaw, ale również ten nawilżany. Pojemna kosmetyczka powinna pozostawić miejsce na niewielkich rozmiarów scyzoryk wielofunkcyjny – przydatny także kobiecie. Różnego rodzaju funkcjonalne scyzoryki posiada każdy sklep kempingowy, ale i wielobranżowy.

Z artykułów większych rozmiarów, warto pomyśleć o składanym prysznicu. Dzięki niemu odświeżenie się nie będzie już problemem. Podobnie rzecz się ma z przenośną toaletą, która ratuje sytuacje w miejscach niemających zorganizowanego pola kempingowego.

Rozrywka dla kobiety

Długa podróż może nieco nudzić i męczyć. Już będąc na miejscu także szuka się rozrywki, która wypełni wolny czas. Karty, krzyżówki czy książki to dla każdej kobiety prawdziwi przyjaciele, a do tego świetna okazja, by miło spędzić czas nie tylko w pojedynkę.

Skoro mowa o długiej i wyczerpującej podróży, dobrze jest zadbać o wyprofilowaną poduszkę pod głowę w kształcie rogala. Pozwoli zniwelować dolegliwości bólowe w obrębie szyi spowodowane niewygodną pozycją w samochodzie. Do tego koniecznie dodatkowy koc, a dla pozostawania w kontakcie z bliskimi – ładowarka do telefonu. Tak zapakowanym można jechać w siną dal!