Zmywacz do paznokci – czym się kierować podczas wyboru?

Zmywacz do paznokci – czym się kierować podczas wyboru?

Zmywacz do paznokci to must-have w kosmetyczce każdej kobiety, która nie wyobraża sobie dnia bez perfekcyjnego manicure. Niestety, nawet najwyższej jakości lakiery prędzej czy później będą wymagać zmiany, jeśli zależy nam na idealnym wyglądzie paznokci. Zmywacz w takich chwilach okaże się niezbędny. Dowiedz się już dziś jak wybrać idealny produkt i czym się kierować podczas zakupu.

  • Sposób na idealny wygląd paznokci – zmywacze, które są niezastąpione
  • Najlepszy zmywacz do paznokci – jak wybrać?
  • Zmywacze do paznokci – jak stosować?

Sposób na idealny wygląd paznokci – zmywacze, które są niezastąpione

Pięknie i starannie pomalowane paznokcie to wizytówka dłoni. Jednak częsty kontakt z detergentami, brak stosowania rękawiczek podczas sprzątania, nieużycie bazy lub topu utrwalającego czy też nieodpowiednia technika malowania to czynniki, które mogą sprawić, że lakier szybko będzie wymagał zmiany. Wszystko przez pojawiające się odpryski lakieru lub widoczny odrost. To sygnały, że czas na nowy manicure. W tym celu idealnie sprawdzi się zmywacz do paznokci, który okaże się niezbędny, gdy będziemy mieć ochotę po prostu na inny kolor. W końcu lubimy zmiany, dlatego większość miłośniczek manicure lub często eksperymentować z kolorami na paznokciach.

Najlepszy zmywacz do paznokci – jak wybrać?

Wybierając zmywacz do paznokci, warto zdecydować się na kosmetyk, który nie tylko zmyje manicure, ale także zapewni dodatkowe odżywienie. Zatem świetnym wyborem będą formuły, zawierające olejek arganowy, witaminę A, E i F czy też keratynę. W skutecznie działających zmywaczach do paznokci nie zabrakło także acetonu, który należy do rozpuszczalników organicznych pozwalających szybko, bezboleśnie i bezpiecznie usunąć lakier. Ponadto produkty te świetnie sprawdzają się do dokładnego czyszczenia pędzelków wykorzystywanych w klasycznym manicure czy hybrydowym.

Zmywacze do paznokci – jak stosować?

Kluczem do sukcesu, poza wyborem odpowiednich produktów, jest również ich właściwe stosowanie. W przypadku zmywacza do paznokci istotne jest zachowanie ostrożności i właściwe postępowanie krok po kroku. W pierwszej kolejności należy nasączyć nim wacik, najlepiej bezpyłowy, i przyłożyć go do płytki. Następnie warto odczekać kilka sekund i tym samym pozwolić formule działać.

W przypadku lakieru hybrydowego warto zacząć od zmatowienia topu bloczkiem polerskim, a następnie przejść do nałożenia na płytkę wacika nasączonego zmywaczem i owinięcia każdego palca folią aluminiową. Po 15 minutach można ją zdjąć i usunąć rozpuszczone resztki lakieru. Dzięki temu można przejść do kolejnych kroków w manicure.