Zimowy wypoczynek w SPA nad morzem

Odpoczynek weekendowy, regenerujące święta Bożego Narodzenia, relaksujący Sylwester albo odprężające ferie nad morzem – zima w Spa nad Bałtykiem to doskonała okazja na udany wyjazd!

Wielu turystom wypoczynek nad Morzem Bałtyckim kojarzy się jedynie z latem, plażowaniem i upałami. Choć wtedy właśnie urlop na wybrzeżu jest najbardziej popularny, podczas zimniejszych miesięcy można wypocząć nad morzem nawet bardziej niż w lipcu czy sierpniu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie napotkamy tłumów i będziemy mogli naprawdę zaznać regeneracji, odprężenia, ciszy i spokoju. Dodatkowo to właśnie jesienią i zimą jodu w powietrzu jest zdecydowanie więcej niż wówczas, gdy jest ciepło. Ponadto zimą ceny w nadmorskich kurortach są niższe. Warto zatem, chociaż na próbę, odwiedzić Bałtyk w zimie, aby poczuć inny klimat doskonale znanych z letnich miesięcy miejsc. W szczególności rekomendujemy wybór Spa nad morzem, choćby na weekend, co pozwoli na prawdziwe wyciszenie.

Czarujące święta nad morzem

Jednym z pomysłów na zimowe nadbałtyckie odprężenie, który jest coraz częściej wybierany i z roku na rok zyskuje na popularności, są święta w hotelu nad morzem. Pozwala to połączyć rodzinną atmosferę z wypoczynkiem na wysokim poziomie. Niekwestionowanym atutem Bożego Narodzenia spędzanego poza domem jest to, że nie musimy przygotowywać potraw ani urządzać generalnego sprzątania domu lub mieszkania, co potrafi być wycieńczające. Dodatkowym faktorem jest stres i nerwy, które towarzyszą tego typu przygotowaniom i potrafią jeszcze bardziej zmęczyć – kiedy wybieramy święta nad morzem nie musimy się jednak martwić i możemy zapomnieć o troskach. W połączeniu ze Spa hotelem możemy maksymalnie wykorzystać czas i okazję do relaksu, wybierając masaże, zabiegi czy wizytę w saunie. Spędzenie Bożego Narodzenia w Spa to niezwykłe doświadczenie, które pozwala na zaznanie wyjątkowego wypoczynku i skupienie się na samych pozytywach świąt.

Wyjątkowy weekend

Nad Bałtyk zimą warto wybrać się nie tylko w przypadku Bożego Narodzenia, ale również i bez okazji. Weekend w spa nad morzem to zawsze dobry pomysł, bez względu na to, czy chcemy uczcić tym samym rocznicę z drugą połówką, zorganizować wieczór panieński, odpocząć od zgiełku lub zupełnie bez okazji zabrać tam przyjaciółkę. Aby cieszyć się relaksem w strefie Wellness&Spa nie trzeba przejmować się warunkami atmosferycznymi panującymi na zewnątrz, dlatego każda pora roku jest dobra, aby z tej opcji skorzystać. Zima jest nawet lepsza od lata z tego względu, że odwiedzający mogą liczyć poza szczytem sezonu na niższe ceny. Dzięki temu za te same usługi w styczniu można zapłacić nawet o połowę mniej niż w lipcu! Spa hotel nad morzem zimą jest również lepszym wyborem niż latem z tego względu, że to właśnie zimą nasz organizm jest bardziej zmęczony i potrzebuje szczególnej pielęgnacji, relaksu oraz odpoczynku, by móc poprawnie funkcjonować. Krótkie dni, mało światła słonecznego, niskie temperatury, niewiele ruchu na świeżym powietrzu, a do tego wiatry, deszcze i zmiany ciśnienia – wszystko to wpływa na nasze ciało i umysł. Dzięki odprężeniu w nadbałtyckim Spa mamy jednak okazję do wypoczynku i naładowania baterii.