Zakopane – najlepsze miejsce na odpoczynek i wyjazd na narty!

Zakopane zimą

Planujesz wyjazd na narty, ale nie chcesz wyruszać w daleką podróż? Rozważ pobyt w Zakopanem, gdzie coś dla siebie znajdą zarówno zaawansowani, jak i początkujący narciarze. Sprawdź stoki narciarskie w Zakopanem i okolicy, znajdź atrakcyjne apartamenty w górach i zaplanuj swoje zimowe szaleństwo!

Masz już zarezerwowany pokój lub apartamenty Zakopane? Zobacz, gdzie w zimowej stolicy Polski można pojeździć na nartach. Wybraliśmy 5 najczęściej polecanych miejsc, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie.

1. Kasprowy Wierch

To najwyższe miejsce na narty w Polsce. Poczujesz się tu niemal jak na alpejskich stokach! Dwie szerokie, dobrze przygotowane trasy dzięki dość dużemu nachyleniu będą odpowiednie dla doświadczonych narciarzy.

  • Trasa do Hali Gąsienicowej ma długość około 1500 m i średnie nachylenie 30%. Działa tu nowoczesny wyciąg krzesełkowy o przepustowości 2400 osób na godzinę.
  • Trasa do Hali Goryczkowej ma około 2200 m. Różnica wzniesień wynosi 602 m. Narciarze mają do dyspozycji stary wyciąg z drewnianymi, dwuosobowymi krzesełkami.

2. Gubałówka

Na Gubałówkę prowadzi słynna kolej linowo-terenowa z Zakopanego o długości 1298 m oraz różnicy wysokości około 300 m. Na górze działa ośrodek narciarski z dwiema trasami odpowiednimi dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Znajduje się tu również rynna snowboardowa i snowpark. Ze szczytu Gubałówki rozpościera się zaś piękny widok na całe polskie Tatry.

3. Nosal

Ośrodek narciarski mieści się na północnym stoku góry Nosal. Znajduje się tu kilka tras, zarówno trudnych, jak i przeznaczonych dla dzieci i początkujących narciarzy. Od górnej stacji wyciągu prowadzi też nartostrada przez Nosalową Przełęcz do Kuźnic.

4. Harenda

Ośrodek Harenda jest położony na południowych zboczach Rafaczańskiej Grapy. Ośrodek obejmuje krótkie i łatwe trasy oraz czarną trasę dla zaawansowanych. Ponadto znajdują się tu wyciągi orczykowe i kolej krzesełkowa, szkoła narciarska i wypożyczalnia sprzętu. W dolnej części działa snowpark, lodowisko i trasa biegowa.

5. Polana Szymoszkowa

Znajdują się tu 2 wyciągi wwożące narciarzy na trasy o różnych stopniach trudności:

  • Mała kolej biegnie do połowy stoku. Trasa ma 360 m długości, a różnica poziomów wynosi około 60 m. Jest doskonała dla początkujących narciarzy.
  • Duża kolej 6-osobowa dociera na sam szczyt Gubałówki.Trasa liczy prawie 1300 m, a różnica poziomów wynosi ponad 260 m.

Ośrodek obejmuje również szkołę narciarską i Kids Park dla najmłodszych.

Sun & Snow oferuje noclegi w Zakopanem i inne apartamenty w górach, będące doskonałą bazą wypadową na narty. W pobliżu miejsca, w którym się zatrzymasz, szybko dotrzesz do wyciągów narciarskich czy punktów gastronomicznych. W zależności od wybranego obiektu masz też do dyspozycji wygodne noclegi dla rodzin z dziećmi czy ciche, oddalone od ścisłego centrum, lecz równie dobrze wyposażone pokoje.