Współpraca specjalistów, czyli jak działa Ortogenic – gabinet podologiczny we Wrocławiu

Podologia cieszy się coraz większą popularnością, w Polsce powstaje coraz więcej placówek świadczących tego rodzaju usługi. Podolodzy to specjaliści zajmujący się leczeniem chorób stóp. Aby móc w pełni pomagać swoim pacjentom, gabinet podologiczny we Wrocławiu zatrudnia różnego rodzaju specjalistów.

Ortopodologia – diagnostyka stóp

Ortopodolog zajmuje się zapobieganiem oraz leczeniem wad stóp. Przy użyciu podoskopu oraz maty elektrycznej jest w stanie wykryć płaskostopie, deformacje stóp oraz zaburzenia poruszania się. Pomoże dobrać odpowiednie modułowe wkładki ortopedyczne lub obuwie ortopedyczne, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Podologia – choroby skóry stóp

Problemy skóry to dla wielu osób bardzo wstydliwy temat, szczególnie jeśli chodzi o zmiany skórne na stopach. Dla podologa we Wrocławiu żaden, nawet najmniej estetyczny przypadek, nie będzie zaskoczeniem, nie trzeba się więc obawiać. W odróżnieniu od kosmetyczek, podolodzy używają sterylnych i profesjonalnych narzędzi. Specjalista dokładnie zdiagnozuje jaka zmiana na skórze występuje i usunie ją oraz dobierze odpowiednią terapię.

Współpraca z fizjoterapeutą

Wiele gabinetów podologicznych oferuje także usługi z zakresu fizjoterapii. Pewne choroby skóry mogą zaburzyć biomechanikę stopy, przez co trzeba nauczyć pacjenta ponownie poprawnych wzorców ruchowych. Stopy to bardzo ważna część naszego układu ruchu, mają wpływ na wszystkie jego elementy. Dzięki współpracy z fizjoterapeutą gabinet podologiczny we Wrocławiu pomaga powrócić do pełnej sprawności swoim pacjentom.

Dietetyka a podologia

Niewiele gabinetów podologicznych posiada w swojej ofercie konsultacje dietetyczne, a jest to bardzo ważne, gdyż na zdrowie naszych stóp ma również wpływ to co jemy. Osoby z otyłością bardzo często mają problemy z wrastającymi paznokciami. Dlatego Centrum Diagnostyki Stóp Ortogenic posiada w swoich szeregach takiego specjalistę.

Uwolnij swoje stopy od problemów

Jeśli odczuwasz ból stopy, lub zauważyłeś dziwne zmiany na paznokciach, nie ignoruj tego. Wejdź na https://ortogenic.pl/ i dowiedz się co może być ich przyczyną. Najlepiej jednak zwróć się do podologa i pozwól mu dokładnie zbadać stopę. Już po pierwszej wizycie odczujesz ulgę.