Wino musujące na prezent – jakie wybrać?

Święta Bożego Narodzenia, Sylwester, Walentynki, Dzień Kobiet czy urodziny – to idealne okazje do tego, aby obdarować wyjątkową osobę znakomitym trunkiem. Większość z nas decyduje się na wino musujące, które stanowi klasyczny i ,,bezpieczny” wybór. Warto jednak wiedzieć, czym należy kierować się przy wyborze idealnego wina.

Szampan a wino musujące

Niestety, bardzo mylnie określamy każde wino musujące mianem szampana. Szampan wprawdzie jest winem musującym, ale wytwarzanym ze specjalnych szczepów winogron: pinot noir, pinot mounier i chardonnay. Prawdziwy szampan pochodzi również z Szampanii – warto więc przy wyborze zwrócić szczególną uwagę na region pochodzenia.

Większość tańszych win imitujących prawdziwego szampana jest nasycana sztucznie dwutlenkiem węgla. W przypadku szampana, gaz powstaje w nim w sposób naturalny podczas dojrzewania trunku. Co za tym idzie: produkcja prawdziwego szampana, podobnie jak innych win, wymaga odpowiedniej ilości czasu.

Prawdziwy szampan – gdzie go kupić?

Najwyższej jakości szampan jest wręcz niemożliwy do znalezienia na półkach supermarketów. Najlepiej udać się do wyspecjalizowanego sklepu z alkoholem, w którym doświadczeni pracownicy pomogą wybrać nam idealny trunek.

Warto zasugerować się ceną. Prawdziwego szampana nie kupimy w cenie niższej niż 100zł – chyba że mamy na myśli pojemności rzędu 0,2l. Doskonałą alternatywą dla sklepów stacjonarnych są sklepy internetowe. Zakupy przez Internet to same plusy: wszystkie alkohole są dokładnie opisane i skategoryzowane, co ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji – zobacz już teraz najlepsze wina musujące.

Tańsze alternatywy dla prawdziwego szampana

Jeśli nie chcemy decydować się na wydatek nadwyrężający nasz budżet, możemy wybrać dobrej jakości wino musujące, które wprawdzie nie jest prawdziwym szampanem, ale i tak zachwyci nawet najbardziej wymagające podniebienia. Wina musujące z Włoch są dużo tańsze od win francuskich – być może to właśnie one okażą się idealnym wyborem na prezent!