Wielozadaniowość wazeliny

Nowoczesna kosmetologia dostarcza nam wielu pomysłowych i skutecznych rozwiązań, stanowiących odpowiedź na potrzeby dnia codziennego. Często jednak okazuje się, że najprostsza metoda okazuje się równie dobra jak drogi kosmetyk. Dlaczego tradycyjna wazelina jest dziś tak popularna?

Wazelina nie tylko do ust

Każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, ile korzyści może wyniknąć z regularnego stosowania wazeliny. Oprócz tego, że doskonale sprawdza się ona w pielęgnacji spierzchniętych ust (najlepiej po uprzednim wykonaniu peelingu przygotowanego z jej użyciem), znajduje wiele innych zastosowań w kosmetyce. Doskonale sprawdza się w roli kleju do sztucznych rzęs, a także stymuluje wzrost tych naturalnych – regularne stosowanie gwarantuje widoczne efekty już po kilku tygodniach. Wazelina potrafi ponadto sprawić, że nasze stopy odzyskają dawną gładkość i miękkość. Wystarczy pozostawić ją na nich na noc, najlepiej w ciepłych skarpetkach – tego typu zabieg może przynieść pierwsze rezultaty już następnego ranka! Podobnie zadziała wazelina nałożona na wysuszoną skórę łokci i kolan, a także innych miejsc zmagających się z tego typu problemem. Może także szybko przynieść ulgę w przypadku oparzeń słonecznych, nieprzyjemnych podrażnień zaistniałych w efekcie depilacji czy nawet ran po zabiegach chirurgicznych. To jeszcze nie wszystko – z cennych właściwości wazeliny mogą skorzystać nawet nasze włosy. Jej działanie odżywcze przywróci im blask oraz pomoże pozbyć się problemu rozdwojonych końcówek, a nawet łupieżu.

Inne zastosowania wazeliny

Wazelina znajduje zastosowanie nie tylko w kosmetyce – wiele osób używa jej na co dzień do nabłyszczania produktów wykonanych ze skóry, takich jak portfele, torebki czy buty. Nie tylko doskonale nadaje się do demakijażu, ale może także zostać zastosowana do usuwania plam po makijażu z najróżniejszych powierzchni. W podobny sposób wazelina uchroni nas przed ciężko zmywalnymi śladami farby, jakich możemy nabawić się podczas malowania – wystarczy posmarować nią ręce przed przystąpieniem do pracy. Ta wielozadaniowa substancja pomaga także zapobiec przywieraniu nakrętki do szyjki buteleczki z klejem czy lakierem do paznokci. Znajomość tego typu prostych trików sprawia, że tradycyjna wazelina staje się odpowiedzią na wiele z naszych codziennych problemów – dlatego warto zawsze mieć ją pod ręką.