W poszukiwaniu dobrego producenta dzianin drukowanych: na co patrzeć?

Drukowanie na dzianinach odbywa się w kilku etapach – drukująca część tego procesu działa podobnie jak to, co dzieje się gdy papier przechodzi przez drukarkę atramentową. Różnica polega na tym, że arkusz jest większy, a element druku jest tylko częścią większego procesu, jakim zajmuje się producent dzianin drukowanych.

Proces drukowania na dzianinach – czym się różni?

Istnieje wiele różnych rodzajów technologii drukowania na dzianinach. Każdy z nich sprawdza się na określonych typach tkanin i najlepiej nadaje się do określonych celów. Tak samo ma to związek z tym, iż każdy producent dzianin drukowanych może zaoferować różne jakości nadruku. Tym samym rodzaj drukowania będzie również dyktować zarówno cenę, jak i trwałość drukowanego wzoru.

Prostym przykładem tego tego jest różnica pomiędzy koszulką, która ma wysoką jakość, a tą w której już na pierwszy rzut oka widać, iż producentowi dzianin drukowanych zależało na tym by zaoszczędzić. W tym przypadku wydruk opiera się właściwie jedynie na samym wierzchu materiału, co robi dużą różnicę w porównaniu do tych dzianin drukowanych, gdzie nie można wyczuć żadnej różnicy dotykając materiału.

Wysoka jakość zapewniana przez renomowanych producentów dzianin drukowanych

Szukając renomowanego producenta dzianin drukowanych zwróć baczniejsza uwagę na tego, który może Ci zaproponować materiał mający jak największą odporność na światło i ścieranie niż inne technologie drukowania, które tego zagwarantować nie mogą. Dzięki czemu możesz mieć pewność iż ta dzianina idealnie nadaje się do odzieży czy artykułów gospodarstwa domowego.

Zalecamy również zapytać o to, czy producent dzianin drukowanych nie mógłby Ci podesłać próbek tkanin, aby można było zobaczyć i poczuć jakość materiału w dłoni przed złożeniem zamówienia, a także dowiedzieć się, jak porównywalny nadruk wygląda na każdym materiale. To czego szukasz naprawdę zależy wyłącznie od Ciebie i od wyniku końcowego, który chcesz osiągnąć, warto więc to wszystko sprawdzić porządnie i namacalnie.