Utrzymanie formy jesienią. Co zrobić aby jesienna pogoda nie zniechęciła do sportu?

Niskie temperatury, konieczność nakładania na siebie grubych warstw odzieży, brak słońca i krótkie dni – wszystko to może dość skutecznie zniechęcać do uprawiania sportu jesienią i zimą. Na szczęście, istnieją metody, dzięki którym wcale nie musisz tracić formy w tym trudnym dla każdego czasie! Jakie?

Zadbaj o ciekawy strój

Choć można wiele spierać się na temat piękna polskiej jesieni, jedna kwestia jest pewna: jesienią i zimą ilość słońca, jaka dociera do naszej części świata, jest zdecydowanie mniejsza niż latem. To sprawia, że wiele osób staje się osowiałych i, delikatnie mówiąc, niechętnych wszelkiej aktywności.

Jeśli chcesz uniknąć tego rodzaju stagnacji, zapomnij że za oknem jest szaro. Pokoloruj świat… sobą! Fluorescencyjne, różowe legginsy i kolorowe New Balance Damskie w połączeniu z ciepłą, barwną bluzą polarową sprawią, że świat dookoła Ciebie dosłownie się rozświetli! Gwarantujemy, że w pełnym kolorów stroju przykujesz uwagę każdego w Twoim otoczeniu!

Namów znajomych na treningi

Trenowanie solo bywa trudne nawet w piękne, ciepłe dni. Jeśli masz kłopoty z zachowaniem motywacji w okresie jesienno-zimowym, namów koleżankę lub kolegę na wspólne trenowanie. W końcu głupio będzie powiedzieć: „słuchaj, dziś zostańmy w domu, przecież jest tak brzydko!”, prawda? Ta sama zasada działa w drugą stronę. Dzięki wzajemnej motywacji, szybko odkryjecie że trenowanie nawet w najbrzydsze dni może być wyjątkowo przyjemne! Pamiętaj, by wybrać osobę, która rzeczywiście chce ćwiczyć: jeśli Twoja najlepsza przyjaciółka jest absolutną antyfanką wszelkich aktywności fizycznych, marna szansa że pomoże Ci zachować motywację jesienią i zimą.

Od czasu do czasu trenuj wewnątrz

Zdajemy sobie sprawę, że jesienno-zimowa pogoda może dać się we znaki. Jeśli naprawdę nie masz ochoty wychodzić na jogging czy ćwiczenia na siłowni zewnętrznej – po prostu wybierz się na siłownię lub do klubu fitness. Dzięki temu nie odpuścisz codziennego treningu, a dodatkowo – „naładujesz” się światłem, które z reguły pali się w tego typu miejscach dość intensywnie.

Wyjątkowo kiepska pogoda? Postaw na trening online!

Pogoda jest na tyle zła, że nie masz ochoty nawet na wycieczkę do klubu fitness, choćby był oddalony o 50 metrów od Twojego domu? Na szczęście, obecnie bardzo wiele trenerów i trenerek fitness oferuje swoje zestawy ćwiczeń również online. A część z nich jest do tego zupełnie za darmo, co oznacza że nie musisz martwić się dodatkowymi kosztami!

W chwilach największego zniechęcenia pamiętaj: sport to zdrowie, a także solidna dawka endorfin. Nawet po treningu, który z pewnością nie był najlepszym w Twojej historii, z pewnością poczujesz się zdecydowanie lepiej!

Powyższe rady z pewnością pomogą Ci zachować aktywność fizyczną również w okresie jesienno-zimowym. Dodatkowo spróbuj odkryć w sobie coś z dziecka: zamiast szukać negatywów brzydkiej pogody, ciesz się nią! Plucha za oknem? Wskakuj w kalosze i udaj się na długi spacer. Ulewa nie z tej ziemi? Sprawdź, czy wkrótce nie złapią mrozy: być może wkrótce uda Ci się wyjść na lodowisko?