Kiedy warto stosować probiotyki u niemowląt?

W jakich sytuacjach warto podawać maluszkowi probiotyki takie jak Multilac dla dzieci? Rozwiej swoje wątpliwości i sprawdź, kiedy probiotyki mogą wesprzeć mikroflorę jelitową.

Probiotyki – czym właściwie są?

Probiotyki to tzw. dobre bakterie, które bytują w jelitach. Nie występują one od razu w organizmie człowieka, choć pojawiają się dość szybko, bo już w kilka godzin po narodzinach. Ich szybkie namnażanie ma na celu przygotowanie maluszka do przyjmowania pokarmów i prawidłowego trawienia. Zasadniczo uznaje się, że główną rolą probiotyków jest kolonizowanie jelit oraz wsparcie odbudowy naturalnej flory jelitowej.

Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie probiotyki działają dokładnie w taki sam sposób. Jak dotąd odkryto około 500 szczepów bakterii, poszczególne z nich mogą mieć nieco inne funkcje, dlatego też same probiotyki często określa się mianem szczepozależnych. Niektóre preparaty, jak np. Multilac dla dorosłych, mają w swoim składzie kilka szczepów bakterii.

W przypadku suplementów diety przeznaczonych dla dzieci i niemowląt, jak np. probiotyk dla dziecka Multilac Baby, z powodzeniem wystarcza jeden szczep bakterii. Co ważne, jest on szczegółowo przebadany, dlatego dokładnie znamy jego działanie, a rodzice mogą mieć pewność, że ten suplement diety jest bezpieczny nawet dla maluszków.

Biorąc pod uwagę preparaty dla niemowląt, takie jak Multilac Baby, trzeba uwzględnić jeszcze jeden czynnik. Niemowlęta nie są w stanie świadomie połknąć tabletki, dlatego też wszelkie suplementy diety należy im podawać w postaci płynu. Dlatego też probiotyki dla dzieci powinny być w tej właśnie formie – dokładnie tak, jak Multilac krople.

Kiedy probiotyki u niemowląt?

Przywrócenie mikroflory bakteryjnej jelit po zażywaniu antybiotyku do pierwotnego stanu może trwać nawet 4 tygodnie. Podawanie niemowlęciu takiego preparatu jak Multilac Baby krople ułatwia też proces i aktywnie wspiera namnażanie „dobrych” bakterii w jelitach.

Probiotyki takie jak Multilac krople mogą być stosowane również przy wystąpieniu dolegliwości żołądkowych np. podczas podróży. Oprócz tego Multilac Baby można podawać przy stanach powodujących osłabienie mikroflory jelitowej, a także w okresie jesienno-zimowym. Dodatkowym atutem preparatu jest to, że po otwarciu nie trzeba przechowywać go w lodówce – dlatego możesz go zabrać dla swojego maluszka wszędzie. Nigdy nie wiesz, kiedy jego zastosowanie będzie konieczne. Multilac Baby krople to probiotyk dla niemowląt, który powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce.