Trendy w medycynie estetycznej w 2019 roku

zabiegi medycyny estetycznej

Jak większość trendów związanych z wyglądem, również medycyna estetyczna podlega pewnym cyklom. Pewne zabiegi są popularne w okresie wiosennym tuż przed zbliżającym się latem, inne natomiast wykonuje się jesienią lub zimą. Niemniej jednak można mówić o całorocznym trendzie w medycynie estetycznej. W roku 2019 będzie to naturalność i umiar.

Naturalne i długotrwałe efekty

Popularne w tym roku zabiegi mają dawać efekty, najlepiej długotrwałe, ale bez śladów widocznej, ostrej ingerencji. Odmłodzona i zdrowo wyglądająca cera – TAK, ale już powiększone do granic absurdu usta – zdecydowanie NIE. Co nie oznacza, że ust w nadchodzącym sezonie nie należy poddawać żadnym zabiegom. Oczywiście, że należy, ale powinny to być delikatne poprawki konturu, zapewnienie symetrii czy podkręcenie ich naturalnej czerwieni.

Krótki czas regeneracji

W rozmowie z jednym ze specjalistów Gabinetu Medycyny Estetycznej Derm-Estetyka w Gdyni ustaliliśmy kolejną z tendencji królujących w 2019 roku i powiązaną z efektem pełnej „naturalności”. Jest nią czas potrzebny na rekonwalescencję po zabiegu. W tym roku zdecydowaną popularnością cieszyć się będą zabiegi, po których czas regeneracji praktycznie nie jest potrzebny lub jest to kwestia kilku godzin.

Zabiegi zapobiegające

Trzeci kierunek, ale również powiązany z poprzednimi trendami – to moda na zabiegi zapobiegające, które mają zastąpić te modyfikujące i zmieniające. Aktualnie najważniejsze jest utrzymanie skóry w dobrej kondycji, wydobycie jej naturalnego blasku i wręcz młodzieńczej świeżości. Właściwie dobrane preparaty mają za zadanie nie tylko dostarczyć odpowiednich składników i mikroelementów, ale również pobudzić naturalne procesy zachodzące w jej głębi. Tak ukierunkowane zabiegi nie tylko dają świetny i długo utrzymujące się rezultaty, ale mieszczą się również w estetycznej tonacji roku 2019 ponieważ ich efekty są dalekie od sztuczności.

Jakie zabiegi zapobiegające warto wybrać?

Spośród zabiegów zapobiegających, które daje nam do wyboru medycyna estetyczna, na pewno warto wybrać między innymi osocze bogatopyłkowe, czyli tak zwany zabieg z własnej krwi. Polega on na pobraniu niewielkiej ilości krwi od pacjenta, a po specjalnym przygotowaniu – podaniu jej w formie mezoterapii w głąb skóry. Efektem tego zabiegu jest jej regeneracja, rewitalizacja oraz odżywienie. Ponadto pacjenci mogą się cieszyć także z lepszej gęstości, napięcia oraz kolorytu skóry.

Mezoterapia skóry

Kolejnym zabiegiem, który na pewno pomoże w walce z utratą nawilżenia i jędrności jest mezoterapia. Polega ona na równomiernym podaniu preparatu ze składnikami odżywczymi we wszystkich miejscach twarzy i ciała, które wymagają wzmocnienia skóry. Do tego celu wykorzystuje się specjalne elastyczne kaniule lub cieniutkie igły.

Derma-Pen

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia DERMA-PEN, porównywalny jest do tego z zastosowaniem Laseru frakcyjnego. Poprzez wykonanie serii mikronakłuć, skóra zostaje stymulowana do procesów naprawczych oraz do tworzenia kolagenu. Efekty, którymi mogą pochwalić się pacjenci po skorzystaniu z tego zabiegu jest spłycenie rozszerzonych porów oraz zmarszczek, redukcja blizn oraz rozstępów, a także zagęszczenie skóry.

Peelingi chemiczne

Zabiegami złuszczającymi warstwy skóry, powodującymi jej wygładzenie, oraz rozjaśnienie, a także redukcję niedoskonałości i przebarwień są peelingi chemiczne. Ich efekty nawilżające, spłycające zmarszczki, a także działanie przeciw starzeniowo, zachęcają coraz więcej pacjentów do skorzystania z tego typu dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Zabiegi w renomowanych gabinetach

Rok 2019 to również rok zdecydowanej zmiany w podejściu do wyboru gabinetów i specjalistów medycyny estetycznej. W miejsce tanich gabinetów z krajów mniej rozwiniętych zdecydowanie wkraczają renomowane gabinety o sprawdzonej skuteczności. Ceny usług w takich gabinetach są oczywiście zdecydowanie wyższe, jednak w przypadku większości zabiegów zdecydowanie warto oddać się w ręce sprawdzonych specjalistów. To kolejny z serii zdrowych trendów, tak charakterystycznych dla roku 2019. Oszczędzanie na cenie usług medycyny estetycznej może i bywa zbawienne dla portfela, jednak rzadko kiedy bywa tak samo zbawienne dla poddawanego takim zabiegom ciała.

gabinet medycyny estetycznej

Dynamiczny rozwój medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna, tak samo jak inne gałęzie współczesnej medycyny, nieustannie się rozwija. Nie ma roku, by nie powstały nowe, rewolucyjne i zmieniające wszystko zabiegi, technologie czy preparaty. Coraz nowocześniejsze i coraz bardziej kompleksowo działające substancje oraz sposób ich aplikacji, wykorzystujący najnowsze zdobycze wszystkich współczesnych dziedzin nauki to cechy charakterystyczne dla współcześnie opracowywanych terapii i zabiegów. Bardzo często to tak naprawdę udoskonalona procedura opracowana pierwotnie wiele lat temu. Dzięki nowoczesnym aparatom oraz specjalistycznej wiedzy setek tysięcy fachowców niemal z każdej dziedziny współczesnej nauki udaje się osiągać coraz bardziej spektakularne efekty.

Ponadczasowe trendy w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna, podobnie jak inne dziedziny sterowane okresowo pojawiającą się modą, ma w swojej ofercie swoiste klasyki, których popularność utrzymuje się pomimo, czy na przekór pojawiającym się trendom. Niczym klasyczna szpilka, czy pełne seksapilu intensywnie czerwone usta lub paznokcie. W medycynie nieustający prym wiodą znane od lat i sprawdzone przez tysiące zadowolonych klientek zabiegi.

Botox oraz kwas hialuronowy

Z całą pewnością należy do nich tzw. Botox, czyli toksyna botulinowa, którego aplikacja pomaga eliminować nawet głębokie zmarszczki mimiczne. Jej zadaniem jest zablokowanie mięśnia odpowiedzialnego za wytwarzanie tego typu problemów, które występują najczęściej w okolicach czoła, oczu, a także między brwiami. Kolejnym zabiegiem, który nigdy nie wychodzi z mody jest kwas hialuronowy, który pomaga wypełnić bruzdy nosowo-wargowe, powiększyć usta, modelować policzki czy w końcu rewitalizować skórę.

botox

Plastyka górnych powiek

Podobnym klasykiem wśród zabiegów medycyny estetycznej jest plastyka górnych powiek, które z wiekiem mogą tracić swój naturalny wygląd, a zabieg przywraca go i jest w stanie utrzymać przez wiele kolejnych lat. Wybierając odpowiedni zabieg, należy trzymać się jednak na baczności. Zabiegi typu Plexer, czy Plazma, w przypadku nadmiaru skóry w okolicach górnych powiek, nie dają praktycznie żadnych efektów, a mimo to są bardzo reklamowane, kosztowne, a także wymagają rehabilitacji pozabiegowej. Decydując się na zabieg plastyki powiek, pacjenci powinni wybierać jedynie doświadczonych specjalistów. Ich wiedza, a także umiejętności to gwarancja bezpiecznego zabiegu.

Bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek

Bez względu na pojawiające się i znikające trendy, przy wyborze zarówno technik którym poddamy nasze ciało jak i specjalistów, którym powierzymy wykonanie zabiegów, warto kierować się przede wszystkim własnym bezpieczeństwem i zdrowym rozsądkiem. Dzięki temu możemy uniknąć wielu niepotrzebnych zmartwień.