Tablica magnetyczna do domu

Gdzie można ją powiesić? Do czego może się przydać? Czy musi być wielkości tablicy szkolnej? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w naszym dzisiejszym wpisie. Z pewnością myślałeś ostatnio o zamontowaniu u siebie w domu tablicy magnetycznej, ale być może nie jesteś jeszcze do końca przekonany do tego pomysłu. My postaramy się zainspirować Cię do nowoczesnych i jednocześnie praktycznych aranżacji właśnie z wykorzystaniem magnetycznych tablic.

Tablica suchościeralna i magnetyczna w jednym

Takie połączenie jest najbardziej powszechnym i naszym zdaniem najwygodniejszym w projektowaniu i późniejszym użytkowaniu. Tablice magnetyczne suchościeralne polecane są z kilku względów. Po pierwsze, chodzi o czystość miejsca, w którym zostanie powieszona. Przykładowo porównując ją do tablicy kredowej, podczas zmazywania czy pisania powstanie znacznie mniej zabrudzeń. Nie musisz martwić się opadającym pyłem ani kurzem. Wszystko można wygodnie zmazać suchą gąbeczką i rozpocząć pisanie na niej od nowa.

Po drugie, tablica magnetyczna suchościeralna jest przeznaczona jednocześnie do pisania specjalnymi markerami ścieralnymi – absolutnie należy uważać na pisaki permanentne – i można zawiesić na niej różne karteczki czy materiały za pomocą magnesów. Zatem jej zastosowanie jest podwójne i równie komfortowe dla użytkowników.

Po trzecie, decydując się na tablicę magnetyczną, zamiast ceramicznej możesz zaoszczędzić znacznie więcej pieniędzy. Wcale też nie oznacza to, że magnetyczna powierzchnia jest gorsza. Owszem, chodzi tutaj o trwałość materiału i odporność przed zniszczeniami, aczkolwiek zadbana tablica magnetyczna może śmiało dorównać czasem użytkowania do tablicy ceramicznej.

Pewnie zastanawiasz się, gdzie można kupić dobrej jakości tablicę magnetyczną i to z pewnego źródła? I to pewnie jeszcze w możliwie najniższej cenie? Odpowiedź jest jedna – tablice-magnetyczne.com. Właśnie tutaj znajdziesz szeroki wybór pod względem wielkości, cen i materiałów, z jakich wykonana jest tablica do domu.

Tablica magnetyczna do kuchni – w samym sercu domu

Jak wiadomo to kuchnia jest miejscem najczęściej odwiedzanym, w którym rodzina spędza najwięcej czasu. Dlatego nie powinno zabraknąć tam tablicy magnetycznej do powieszenia, by zamieścić na niej niezbędne informacje. Takie miejsce może posłużyć różnorako, a wszystko zależy głównie od Twoich potrzeb.

Tablica w kuchni może stać się przestrzenią do zapisywania bieżących obowiązków i zadań do wykonania. Ponadto można szybko zapisać na niej usłyszane w radiu lub zobaczone w telewizji przepisy do wypróbowania. Jeszcze innym zastosowaniem może być rozpisanie planu zajęć dzieci, studentów czy grafiku w pracy. Kolejną rzeczą do przemyślenia jest przyczepienie magnesami lub zapisanie krótkich haseł motywacyjnych dla Ciebie i najbliższych albo planu dietetycznego lub treningowego dla osób szukających motywacji.

Taka tablica w kuchni może nareszcie odciążyć lodówkę od powyższych zadań specjalnych, ponieważ do zawsze na jej drzwiach wisiały wszelkie karteczki i inne przypominajki. Teraz możesz zawrzeć wszystko wygodnie na magnetycznej tablicy wiszące w centralnym miejscu kuchni.

Tablica magnetyczna dla dzieci – zabawa połączona z nauką

Takie rozwiązanie może okazać się równie satysfakcjonujące dla najmłodszych, którzy znajdą na tablicy miejsce zarówno do malowania, rysowania i zabawy, jak i uczenia się, pisania pierwszych literek czy cyferek. Jako rodzic powinieneś koniecznie zastanowić się nad podobną inwestycją, która później służy latami.

W trakcie dojrzewania i kontynuowania nauki na różnych poziomach Twoje dziecko nadal będzie mogło korzystać z magnetycznej tablicy i uczyć się z jej pomocą – zapisywać trudne słówka po angielsku, rysować skrótowe informacje na temat lektur czy rozpisywać najważniejsze wzory matematyczne. Każde przeznaczenie jest warte tego zakupu, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.