Przedłużanie rzęs metodą 3D – na czym polega?

rzesy-3-d

Na przedłużanie rzęs decyduje się wiele kobiet, a bardzo często wybieraną opcją jest metoda 3D. Ten nieinwazyjny zabieg sprawia, że rzęsy stają się znacznie bardziej podkręcone, są gęstsze i wydłużone. Dzięki odrobinie pracy można uzyskać efektowny wachlarz rzęs. Na czym więc polega metoda przedłużania tych włosków w wersji 3D?

Rzęsy 3D – co to jest i jak się je wykonuje?

Zabieg przedłużania rzęs 3D polega przede wszystkim na zagęszczeniu i przedłużeniu naturalnych włosków z użyciem:

  • rzęs syntetycznych – najczęściej wybieranych,
  • rzęs syntetycznych z domieszką jedwabiu,
  • rzęs z włosia norki.

Przedłużanie rzęs zaczyna się go od zabezpieczenia dolnej części włosków, z pomocą specjalnej taśmy bądź żelowego płatka. Następnie trzeba dokładnie rozczesać naturalne włoski i odtłuścić ich linię wodną. Z kolei sztuczne rzęsy, które będą służyły do zabiegu, trzeba dopasować długością i grubością do tych naturalnych, by efekt końcowy nie był przerysowany. Źle dobrane włoski mogą też nadmiernie obciążyć cebulki rzęs naturalnych.

Sztuczne rzęsy podczas zabiegu przykleja się do włosków naturalnych według reguły: 3 syntetyczne na jedną rosnącą, w odległości maksymalnie milimetra od skóry. Na tym etapie trzeba pamiętać, by omijać rzęski małe, które dopiero zaczęły rosnąć. Kiedy sztuczne rzęsy zostaną już prawidłowo doklejone, konieczne jest ich rozczesanie. Po tej czynności zabieg przedłużania rzęs 3D można uznać za zakończony.

Chociaż przedłużanie rzęs w ten sposób nie jest bardzo skomplikowane, to wymaga ogromnego skupienia i dużej cierpliwości. Efekt powinien bowiem być naturalny, a sztuczne rzęsy przyklejone w sposób delikatny i precyzyjny, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia cebulek naturalnego włosia.

Rzęsy 3D – przygotowanie do zabiegu i pielęgnacja po przedłużeniu

Przed przystąpieniem do zabiegu przedłużania rzęs, konieczne jest usunięcie soczewek kontaktowych. bardzo ważne jest też dokładne zmycie makijażu oczu, najlepiej produktami nieoleistymi, jak nawet woda z mydłem. Niektórzy doradzają jeszcze, by przed nakładaniem sztucznych rzęs nie pić napojów kofeinowych, które mogą spowodować drżenie powiek. Zaleca się też, by osoby o jasnych rzęsach wykonały przed zabiegiem hennę.

Jeżeli zaś chodzi o pielęgnację po zabiegu – o rzęsy 3D trzeba szczególnie zadbać przez pierwsze dwie doby od momentu ich przedłużenia. Nie należy ich wówczas dotykać, moczyć i narażać na działanie wysokich temperatur. W przeciwnym razie klej może nie przymocować poprawnie włosia i sztuczne rzęsy szybko odpadną.

Rzęsy 3D warto regularnie czesać silikonową szczoteczką i bardzo delikatnie je czyścić produktami bezolejowymi. Odpowiednio przymocowane i pielęgnowane sztuczne rzęsy powinny trzymać się tak długo, jak długo utrzymują się na powiece włoski naturalne – nawet do 6 tygodni.