Proste sposoby na loki i fale bez wizyty u fryzjera

Marzysz o tym, aby rano w kilka minut po wstaniu z łóżka olśniewać pięknymi lokami lub po prostu mieć piękną naturalnej lekkości fryzurę bez konieczności długiego modelowania włosów? Są na to bardzo proste sposoby.

Wystarczy, że poświęcisz swoim włosom kilka minut przed położeniem się spać, a następnego dnia rano obudzisz się z piękną fryzurą. Pierwsze co powinnaś zrobić to umyć włosy. Jeśli marzysz o pełnych objętości, ładnie uniesionych u nasady, naturalnie układających się włosach, wystarczy, że po myciu użyjesz na całą ich długość lekkiej odżywki lub serum bez spłukiwania, a następnie delikatnie spryskasz włosy u nasady specjalnym sprejem dodających objętości. Kupisz go w każdej drogerii. Następnie weź grubą frotkę lub inną dużą, miękką gumkę do włosów i zrób na czubku głowy kok. Nie musi być bardzo ścisły, ważne jest, tylko by gumka nie spadła z włosów w nocy. Rano wystarczy, że zdejmiesz z włosów gumkę i rozczeszesz je delikatnie palcami. Nie ma potrzeby używania szczotki ani grzebienia. Włosy będą pięknie uniesione, pełne objętości, delikatnie falowane i będą ładnie się układać. Dla poprawy trwałości fryzury możesz użyć odrobiny lakieru do włosów.

Jeśli marzysz o wyraźnych falach lub spektakularnych lokach, jeszcze wilgotne po myciu włosy, zapleć w warkocz. Niech będzie dosyć luźny. Zbyt ścisłe zaplatanie mokrych włosów może spowodować ich połamanie. Kiedy rano rozpleciesz warkocz, włosy będą układały się w wyraźne, piękne fale. Mocniejsze loki uzyskasz, kiedy zapleciony warkocz dodatkowo upniesz w kok. Zwiń go w rulon na czubku głowy i zabezpiecz gumką z miękkiego materiału. Obudzisz się rano ze spektakularnymi lokami. Przeczesz je lekko palcami i gotowe. Fale lub loki przetrwają cały dzień, jeżeli przed wyjściem z domu utrwalisz je lakierem do włosów. Codziennie możesz eksperymentować w ten sposób ze swoją fryzurą. Raz upnij włosy na noc luźno, innym razem nieco ciaśniej. Jednego dnia zapleć z nich pojedynczy warkocz, innego kilka cieńszych warkoczyków- uzyskasz w ten sposób drobne loczki. Poświęcając zaledwie kilka minut każdego wieczoru, codziennie możesz olśniewać piękną i oryginalną fryzurą bez konieczności wizyty u fryzjera.