Prezent dla nastolatka

Szukając pomysłu na prezent dla nastolatka mówimy o naprawdę wielkim wyzwaniu. Dzieciaki mające już kilkanaście lat mają naprawdę spore oczekiwania względem upominków. Zazwyczaj możemy pożegnać się z ich entuzjazmem jeśli nie daliśmy z siebie wszystkiego podczas poszukiwań. Musimy dokładnie wiedzieć co jest obecnie na topie, by sprawić mu niespodziankę.

Czy w przypadku nastolatków możemy mówić w ogóle o sprawdzonych prezentach?

Wydaje się, że nie ma uniwersalnych rozwiązań w tej sytuacji. Warto nieco odejść od kupowania kolejnego technologicznego gadżetu. Co w zamian? Niezapomniana dawka adrenaliny! Pomimo tego, że nasze dzieci często zamykają się w czterech ścianach ze swoimi smartfonami to chętnie wypróbowałyby czegoś nowego. Czym zatem możemy ich zaskoczyć? Jazda na quadzie czy flyboard to idealny prezent dla nastolatka. Największym zainteresowaniem cieszy się jednak Escape room, czyli pokój zagadek. To prezent, na który rodzice chętnie wydają pieniądze. Dlaczego? Dlatego, że nasze dzieci mają szanse na idealne spędzenie czasu, a przy tym wszystkim muszą nieco pogłówkować. Koszt takiego prezentu zaczyna się od 60 złotych. W podobnej cenie jest przygoda na strzelnicy.

Możemy iść również w stronę pasji naszego dziecka. Jeśli doskonale wiemy, że interesuje się on np. fotografią to możemy podarować mu kurs fotografii czy dzień w studiu fotograficznym. Nieco droższym, ale równie ciekawym pomysłem jest lot w tunelu aerodynamicznym. To coś nowego. Coś, co podoba się każdej osobie niezależnie od wieku. A może nasz nastolatek lubi rywalizację? W takim razie warto pomyśleć o zawodach w paintball.

Możliwości mamy naprawdę wiele, a dla nastolatka same życzenia urodzinowe to za mało bo święto musi mieć wymiar również rzeczowy. Prezenty te są różnorodne, dzięki czemu sprawdzają się na każdą okazję – Boże Narodzenie, urodziny czy Mikołajki. Czy jednak nastolatek będzie zadowolony z ww. propozycji? Tak! Warto pokazywać, że istnieją ciekawe alternatywy dla smartfona i innych gadżetów, którymi pochłonięte są nasze pociechy.