Poznaj najważniejsze zalety licówek porcelanowych!

Poszukiwanie drogi do uzyskania idealnego uśmiechu w wielu przypadkach może okazać się bezowocne. Wybielanie zębów może okazać się bezsilne w przypadku naszego przebarwienia, a leczenie diastemy aparatem ortodontycznym może trwać zbyt długo. A nieregularny kształt zębów? Jak widzisz, problemów z uzębieniem może być bardzo dużo! Czy istnieje rozwiązanie, które pomoże Ci kompleksowo? Okazuje się, że tak! Są nim licówki porcelanowe – cienkie płytki wykonane z porcelany stomatologicznej, które trwale maskują wszelkie defekty estetyczne uzębienia.

Piękny uśmiech po dwóch wizytach

Marzysz o dwóch rzędach idealnych zębów? Powinieneś zainteresować się rozwiązaniem, jakim są licówki porcelanowe. Licówki można wykorzystać zarówno w przypadku przebarwień, których nie da się usunąć poprzez wybielanie (np. przebarwień po leczeniu antybiotykami tetracyklinowymi), a także w przypadku ukruszeń zębów, starcia tkanki zęba. Dodatkowo, licówki wykorzystuje się do zamykania diastem i w przypadku innych niewielkich wad zgryzu.

W większości przypadków wystarczą zaledwie dwie wizyty, aby móc na nowo cieszyć się pięknym, równym uzębieniem. Pierwsza wizyta skupia się na zbadaniu stanu uzębienia i określeniu, czy dany pacjent może skorzystać z licówek. Jeśli tak, pobierane są wyciski zębów i na ich podstawie przygotowywane są licówki. Podczas drugiej wizyty lekarz przymierza licówki, uprzednio przygotowane w laboratorium protetycznym. Jeśli prawidłowo przylegają one do zębów, następuje ich przyklejanie.

Wysoka wytrzymałość

Licówki mają wysoką trwałość – efekt uzyskany dzięki licówkom porcelanowym może utrzymać się nawet przez 10 lat. Wynika to z właściwości porcelany stomatologicznej – nie ulega ona przebarwieniom, jest wytrzymała, a dodatkowo jest bezpieczna dla organizmu.

Koniec z kompleksami!

Licówki porcelanowe to świetny sposób na pozbycie się wszelkich kompleksów i dyskomfortu związanego z tym, że czujesz pewien opór przy uśmiechaniu się. Dzięki temu rozwiązaniu z zakresu stomatologii estetycznej uzyskasz piękny uśmiech, który pozwoli ci uśmiechnąć się bez chwili zastanowienia, czy ktoś może skrytykować twój uśmiech.

Piękny uśmiech to kolejna szansa na rozwój kontaktów i umiejętności interpersonalnych – idealnym zgryzem zrobisz piorunujące wrażenie w każdym towarzystwie! Jeśli zastanawiasz się, czy warto skorzystać z licówek – skontaktuj się ze specjalistą w zakresie stomatologii estetycznej i umów się na wstępną wizytę konsultacyjną.

Jeśli szukasz więcej informacji o licówkach, sprawdź gabinet https://www.luksdent.pl/licowki-wroclaw-centrum-luksdent/