Powiększanie piersi – nowy wymiar kobiecości!

Każda kobieta marzy o jędrnych, kształtnych i pełnych piersiach, które są przecież atrybutem płci pięknej. Niestety tylko nieliczne z nas zostały hojnie obdarzone przez naturę i tym samym są zadowolone z wyglądu swojego biustu. Z tego powodu coraz więcej kobiet decyduje się na chirurgiczne powiększanie piersi – za pomocą odpowiednio dobranych implantów. Jakie są zalety powiększania biustu właśnie tą metodą?

Powiększanie biustu to koniec z kompleksami

Mały biust to jeden z najczęstszych kompleksów kobiet. Niewielkie piersi (lub wręcz ich brak), znacznie odbiegające od ideału, powodują obniżoną samoocenę, czasami też są źródłem docinków ze strony najbliższych nam osób oraz otoczenia. Nierzadko z tej przyczyny kobiety rezygnują z noszenia bluzek i sukienek z większym dekoltem, chcąc ukryć swoje niedoskonałości ciała. Stosują cudowne kremy, tabletki i ćwiczenia na powiększenie biustu, które mają sprawić, że piersi będą duże, jednak zwykle kończy się na jednym wielkim rozczarowaniu. Skutecznym sposobem na uzyskanie wymarzonego rozmiaru, kształtu i proporcji jest skorzystanie z dobrodziejstw, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna – chirurgiczny zabieg powiększania biustu.

Sztuczny biust też może wyglądać naturalnie!

Niektóre kobiety obawiają się, że decydując się na powiększenie piersi, będą wyglądały sztucznie lub wręcz wulgarnie. Te obawy są nieuzasadnione, gdyż oddając się w ręce doświadczonego lekarza specjalisty z warszawskiej Kliniki Miracki możemy być pewne, że powiększony biust będzie  prezentował się naturalnie, idealnie współgrając z naszą sylwetką. Kluczem do sukcesu jest dobranie właściwego rozmiaru implantów, które nie wywołują efektu sztuczności, ale też spełnią oczekiwania pacjentki.

Chirurgiczne powiększanie piersi a dobór implantów

Implanty mogą być umieszczone pod lub nad mięśniem piersiowym – bardziej estetyczny efekt uzyskuje się, gdy wkładka jest pod mięśniem. Nie wszystkie kobiety, które rozważają powiększenie biustu są świadome, że tak naprawdę istnieje wiele rodzajów implantów piersiowych, które różnią się między sobą pod względem:

 • rozmiaru,
 • rodzaju wypełnienia,
 • kształtu (implanty okrągłe lub anatomiczne tzw. łezki).

Najpopularniejsze są bez wątpienia implanty wypełnione żelem silikonowym (5 generacji), jednak wkładki mogą też zawierać sól fizjologiczną, a kiedyś nawet piankę poliuretanową, która została niedawno wycofana ze względu na rakotwórcze właściwości. Przy doborze implantów chirurg plastyczny uwzględnia szerokości i rozstawienie piersi oraz obwód klatki piersiowej. Większość pań powiększa piersi z rozmiaru A lub B na C, D, a nawet E i więcej. Standardowo operacja trwa około 2/3 godzin, czas rekonwalescencji to kilka tygodni, po których możemy w pełni cieszyć się nowym, atrakcyjnym, seksownym wyglądem.

Czy przysłowiowe pójście pod skalpel to jedyna opcja powiększenia biustu? Oczywiście, że nie. Dla tych pacjentek, które chcą poprawić wygląd swoich piersi w mniej inwazyjny sposób – bez interwencji chirurgicznej, specjaliści stworzyli zabieg Lipofilling dostępny w Kliniki Miracki w Warszawie.

Co warto wiedzieć zanim poddamy się zabiegowi powiększania piersi?

Zanim powiększymy biust warto upewnić się, że operacja plastyczna zostanie przeprowadzona przez doświadczonego chirurga, a zaoferowane nam implanty są najnowocześniejsze i w 100% bezpieczne. Należy też dowiedzieć się, jakie są ewentualne powikłania pozabiegowe. Warto też zapoznać się z listą przeciwwskazań do zabiegu, do których zalicza się m.in.:

 • ciąża i czas karmienia piersią,
 • cukrzyca,
 • nadciśnienie,
 • opryszczka wargowa,
 • zaburzenia czynności tarczycy,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • niewydolność nerek, wątroby,
 • aktywna choroba nowotworowa.

Podsumowując, nie każda z nas musi godzić się z posiadaniem małego biustu i być nieszczęśliwa do końca życia. Implanty piersiowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich pań, które chcą czuć się atrakcyjnie i kobieco, są gotowe na zmiany i walkę z wieloletnimi kompleksami.

Dowiedz się jeszcze więcej o zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej (np. podniesienie i powiększenie piersi) na stronie internetowej: http://klinikamiracki.pl