Powiększanie piersi implantami – co powinnaś wiedzieć o zabiegu?

Powiększanie piersi implantami – co powinnaś wiedzieć o zabiegu

Wiele pań decyduje się na zabieg powiększania piersi implantami, z powodu niezadowolenia z kształtu swoich piersi, ich rozmiaru bądź jędrności. Biust kobiety zmienia się na przestrzeni lat, często wskutek tycia i chudnięcia lub ciąży oraz karmienia piersią. Wszystko to sprawia, że często kobiety popadają w kompleksy i czują, że ich ciało nie wygląda tak, jak zawsze pragnęły. Sposobem na piękny biust będzie powiększenie piersi. Na jakie implanty się zdecydować? Podpowiadamy!

Jakie badania wykonać przed powiększeniem piersi implantami?

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, iż powiększanie piersi implantami to inwazyjny zabieg (operacja), przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Ważne jest zatem, aby przed zabiegiem wykonać szereg niezbędnych badań takich jak USG piersi, EKG oraz badania laboratoryjne (np. grupa krwi, morfologia, cukier), niezbędna jest również konsultacja z anestezjologiem. Na podstawie wyników tych badań lekarz kwalifikuje do operacji powiększania piersi implantami bądź odradza wykonanie zabiegu. Przygotowując się do tej procedury, powinnaś także przestrzegać pewnych zaleceń. Przed operacją warto przejść na lekkostrawną dietę, wyeliminować alkohol oraz palenie papierosów, które ma negatywny wpływ na późniejsze gojenie się tkanek. Z diety należy także wyeliminować leki, które mogą podczas operacji spowodować ryzyko nadmiernego krwawienia.

Jakie implanty wybrać do powiększania piersi?

Wybór implantów to jedna z kluczowych kwestii do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu operacji. W kontekście powiększania piersi na ostateczny wygląd będzie miała wpływ nie tylko pojemność implantów, ale również ich projekcja czy kształt. Każdy implant tak naprawdę może dać inne rezultaty u różnych pacjentek. Dlaczego? Gdyż każda kobieta ma inną budowę ciała, a od tego również zależy efekt operacji. Dlatego tak ważny jest właściwy dobór implantów z lekarzem podczas konsultacji. Nie powinniśmy kierować się zdjęciami czy efektami zaobserwowanymi u innej pacjentki, gdyż rezultat zawsze będzie wypadkową indywidualnej budowy ciała i dobranego implantu.

Jak przebiega operacja powiększania piersi implantami?

Jest to operacja, która trwa zazwyczaj do ok. 2 godzin. Po uprzednim znieczuleniu pacjentki, lekarz wykonuje nacięcia w fałdzie podpiersiowym lub wokół otoczki brodawki. I następnie umieszcza określony implant w kieszeni piersi. Po wprowadzeniu implantów zakładane są dreny oraz zszywane miejsca nacięć, tak aby powstała blizna była jak najmniej widoczna.

Rekonwalescencja po powiększeniu piersi implantami

To inwazyjny zabieg, który wymaga przejścia określonego czasu rekonwalescencji. Po zabiegu pacjentka powinna przynajmniej 1 dobę pozostać na obserwacji w klinice. Przez około 4 tygodnie należy nosić specjalny biustonosz uciskowy, gwarantuje on właściwą stabilizację powiększonym piersiom. W tym czasie powinno się również zrezygnować z aktywności fizycznej, nie powinno się forsować. Natomiast w celu zniwelowania blizn, już po ich zagojeniu, należy je masować i smarować maściami, aby były jak najmniej widoczne i komfortowe dla pacjentki. Efekt finalny będzie widoczny po około 3 miesiącach od zabiegu.