Polecane akcesoria do stylizacji włosów

W drogeriach jest szeroki wybór różnych akcesoriów do modelowania włosów. Jednak wybór odpowiedniej szczotki czy grzebienia ma ogromne znaczenie dla kondycji i wyglądu fryzury. Jak podjąć decyzję, czym się kierować? Kilka praktycznych porad znajdziesz poniżej.

Aby kompleksowo zadbać o włosy, musisz zainwestować w dobrej jakości kosmetyki, ale także akcesoria – jak szczotki, grzebienie fryzjerskie, lokówka, suszarka z opcją zimnego powietrza itd. Poniżej znajdziesz kilka porad, aby wiedzieć, jak dobrać grzebień do układania włosów i inne przydatne akcesoria.

Różne rodzaje szczotek do włosów

Szczotki służą do wygładzania i rozplątywania kosmyków, ale trzeba dobrać odpowiednią do rodzaju włosów. Jeśli są delikatne i cienkie, szczotka także powinna być delikatna, ale z gęstym włosiem – sprawdzi się model drewniany z włosiem naturalnym.

Szczotki półokrągłe służą do podstawowej codziennej pielęgnacji włosów, a okrągłe lub szkieletowe będą najlepsze do modelowania. Podnoszą włosy u nasady, dodają im objętości i puszystości. Dobrze dobrana szczotka sprawi, że codzienne układanie włosów będzie proste i przyjemne, a efektem będą piękne i zadbane włosy.

Grzebienie fryzjerskie

Jednym z podstawowych akcesoriów do pielęgnacji i stylizacji włosów są też grzebienie. Mogą służyć głównie do rozczesywania i modelowania. Wybierając grzebień, sprawdź jakość i materiał wykonania, kształt ząbków i grzebienia. Najpopularniejsze są plastikowe, z tworzywa sztucznego lub kauczuku.

Możesz też wybrać lepszej jakości grzebienie fryzjerskie, które są produkowane z wysokiej jakości materiałów. Grzebień do układania włosów są niezastąpione w codziennym układaniu fryzury przed wyjściem do pracy. Wygodnym rozwiązaniem jest też wybór zestawu grzebieni.

Suszarka do włosów

Szczotka i grzebień do układania włosów już wybrane? Pora na suszarkę – urządzenie powinno być dobrej jakości, abyś nie zniszczyła włosów. Zwróć uwagę na moc suszarki i jej wykonanie, a także opcje dodatkowe – jak np. regulacja temperatury (polecana jest opcja zimnego nawiewu) i siły nawiewu i jonizacja.

Wybrane modele mają też w zestawie dodatkowe nakładki służące do modelowana. Jeśli masz odpowiedni budżet, weź pod uwagę suszarki ceramiczne, gdyż gwarantują równomierne rozłożenie ciepła.

Pamiętaj jednak, że modelowanie włosów zaczyna się od szamponu, a pomocne są też inne kosmetyki do włosów. W połączeniu z odpowiednimi akcesoriami pozwolą uzyskać wymarzony efekt na długo. Sztuka czesania i suszenia to klucz do sukcesu!