PEELING DO TWARZY – JAK CZĘSTO STOSOWAĆ I O CZYM PAMIĘTAĆ?

Nadmiar naskórka na twarzy prowadzi do zapchania porów, co z kolei może być przyczyną pojawienia się trądziku. Właśnie dlatego regularne złuszczanie martwego naskórka jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Peelingi skóry twarzy pomagają regenerować zewnętrzną warstwę skóry, sprawiają, że zmarszczki są mniej widoczne, a cała twarz nabiera jędrności. Jak wykonać peeling do twarzy, jak często go stosować i o czym należy pamiętać? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym poradniku. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Peeling do twarzy – jaki wybrać?

W zależności od tego, jakimi właściwościami charakteryzuje się nasza skóra, możemy stosować różnego rodzaju peelingi do twarzy. Do skóry delikatnej, która ma skłonność do rumienia i do skóry mieszanej (tłustej) polecamy peeling chemiczny, czyli ten na bazie kwasów i enzymów rozpuszczających martwe komórki. Peeling mechaniczny, nawet przeprowadzony niezwykle delikatnie, może powodować podrażnienia i nasilać trądzikowe zmiany. Kontakt z dermatologiem to zawsze dobry pomysł – specjalista tego typu może nam pomóc dobrać odpowiedni peeling i udzielić pomocnych rad w kwestii pielęgnacji skóry.

Jak często stosować peeling do twarzy?

Peeling do twarzy stosowany zbyt często (np. codziennie) może okazać się szkodliwy dla naszej skóry. Zaburzenie gospodarki wodno-lipidowej skóry i naruszenie płaszcza lipidowego może prowadzić do pojawienia się pryszczy. Po każdym peelingu skóra musi mieć czas na regenerację, dlatego stosowanie go zbyt często może być dla niej niefortunne (poprzez zaburzenie cyklu odnowy). Jednocześnie zbyt częsty peeling może prowadzić do tego, że skóra stanie się cienka, a tym samym szybciej będzie się starzeć (zwiększą się zmarszczki i ich liczba), nabierze też niezdrowego wyglądu i szarej barwy. Jak często stosować peeling do twarzy? Zalecamy robić to trzy razy w tygodniu (np. poniedziałek – środa – piątek). Dzięki temu skóra będzie miała odpowiednio dużo czasu, by się odnowić między kolejnymi peelingami i wytworzyć barierę ochronną, a jednocześnie martwy naskórek będzie regularnie usuwany z pożytkiem dla twarzy.

Peeling do twarzy – podsumowanie

Peeling do twarzy może mieć zbawienne skutki dla naszej skóry, jednak należy pamiętać, by wybrać odpowiedni rodzaj peelingu. Jednocześnie nie można stosować go zbyt często – jak w popularnym przysłowiu: „lepsze jest wrogiem dobrego”. Mając to wszystko na uwadze, a także polecając wizytę u dermatologa, jesteśmy pewni, że wybór odpowiedniego peelingu do twarzy to tylko kwestia czasu i chęci.