Odżywka do suchej skóry

Z problemem suchej skóry zmaga się naprawdę wiele osób. Nie można poddawać jej częstym zabiegom oczyszczania i pilingowania, ponieważ często przyniesie to większe szkody, niż korzyści. Co więcej, skóra sucha szybciej się starzeje, jest szorstka w dotyku i matowa.

Sucha skóra – dlaczego?

Wiele osób zastanawia się dlaczego skóra jest sucha. Dzieje się tak dlatego, iż jej naskórek wytwarza mniej sebum, co owocuje większym napięciem i uczuciem ściągnięcia. Wilgoć bardzo szybko ucieka, gdy uszkodzony zostaje płaszcz lipidowy naskórka. Suchą skórę można dziedziczyć, ale bardzo często uszkadzają ją czynniki zewnętrzne, typu suche powietrze, niektóre leki, zła pielęgnacja i promienie UV.

Nanobase repair – zadbaj o swoją skórę

Na rynku farmaceutycznym i kosmetycznym pojawia się wciąż wiele dobrych preparatów pomagających w odpowiedniej pielęgnacji tego typu skóry. Są to odżywki, balsamy, olejki, maseczki i wiele innych. Wśród nich znajduje się Nanobase repair dobrej jakości odżywka, której skład opiera się na formule nanocząsteczek, dostarczających skórze naturalne lipidy i ceramidy, które wnikają w nią głęboko. Nanobase repair jest wolna od środków konserwujących, substancji zapachowych i koloryzujących.

Trzy etapy działania Nanobase repair

Dzięki takim składnikom jak wosk czy wazelina następuje szybka minimalizacja utraty wody przez skórę. Drugi pośredni etap polega na wnikaniu nanocząsteczek parafiny do głębszych warstw naskórka, dzięki czemu ubytki między komórkami zostają wypełnione.

Natomiast w końcowym etapie ma miejsce długotrwałe uzupełnienie brakujących lipidów w naskórku oraz uwalnianie ich do przestrzeni międzykomórkowej.

Tak własne dzięki Nanobase repair zostaje przeprowadzona regeneracja bariery skórnej. Trzeba pamiętać o tym, że jeśli często dochodzi do uszkodzenia tej bariery, skóra nie nadąża z produkcją wilgoci i staje się przesuszona.

Oczywiście każdy może stosować odżywkę Nanobase repair na miejsca wrażliwe, suche, zagrożone utratą wilgoci. Są to np. uda, łokcie, szyja, twarz. Czasami wystarczy jednorazowa kuracja lub kilkurazowe zastosowanie odżywki, aby poprawić kondycję przesuszonej miejscowo skóry, np. po oparzeniu słonecznym. Można stosować ją pod inne kosmetyki.

Stosowanie i efekty

Nanobase repair najlepiej nakładać na noc, kiedy skóra silniej się regeneruje. Po aplikacji, a szczególnie po dłuższym używaniu preparatu, skóra uzyskuje bardzo dobry poziom nawilżenia. Wizualnie staje się jędrna i gładka.