Modelowanie sylwetki – trening, który zrobimy za Ciebie

Modelowanie ciała – zabiegi usuwające nadmiar tkanki tłuszczowej

Osoby, skarżące się na nadmiar tkanki tłuszczowej, mogą zdecydować się na zabiegi modelowania sylwetki. Polegają one przede wszystkim na wyszczupleniu oraz ujędrnieniu ciała. Doskonale radzą sobie z cellulitem, dlatego na ich przeprowadzenie decyduje się tak wiele kobiet. Prowadzą również do usunięcia tkanki tłuszczowej, która wygląda nieestetycznie, niezależnie od tego, w jakich miejscach się znajduje. Sprawdź zalety modelowania sylwetki.

Dobrym pomysłem na zwalczanie nadmiernej tkanki tłuszczowej okazują się specjalna dieta oraz aktywność fizyczna. Te sposoby nie zawsze jednak są wystarczające. Bardzo często trzeba je wspomóc, aby cieszyć się zadowalającymi efektami. Najlepiej połączyć je z zabiegami modelowania sylwetki. Medycyna estetyczna zapewnia szybkie i skuteczne metody na uzyskanie gładkiego i jędrnego ciała. Jeśli więc zależy Ci na uzyskaniu ładnej sylwetki w krótkim czasie, zastanów się nad ich wykonaniem.

Zabiegi, których celem jest modelowanie ciała, są małoinwazyjne. W żaden sposób nie zagrażają one zdrowiu, dlatego cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. Na ich wykonanie decydują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni pragnący pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Ładna, zgrabna sylwetka to marzenie wielu osób. Można ją uzyskać za pomocą jednego z wielu dostępnych zabiegów modelowania ciała – podpowiada pracownik centrum medycznego Sublimed.

Jakie zabiegi modelujące sylwetkę wybrać?

Medycyna estetyczna oferuje duży wybór zabiegów, których celem jest modelowanie sylwetki. Można je dopasować do własnych potrzeb, a także preferencji. Warto się skonsultować z lekarzem lub kosmetologiem, aby przedstawił zalety oraz ewentualne wady poszczególnych metod. Bardzo dużo osób decyduje się m.in. na unikalną terapię antycellulitową BTL Emtone. Jej głównym zadaniem jest zniwelowanie widocznych mankamentów estetycznych ciała. Przede wszystkim usuwa cellulit oraz wiotkość skóry, która powstaje wraz z wiekiem.

Zabieg wykonywany jest dzięki połączeniu dwóch niesamowitych technologii: monopolarnej radiofrekwencji i fali akustycznej wyróżniającej się ukierunkowaną energią. Powodują one synchronizację w dostarczaniu zarówno energii cieplnej, jak i mechanicznej, co prowadzi do dużych zmian w tkance. Terapia BTL Emtone redukuje miejscowo tkankę tłuszczową, usuwa cellulit, a także poprawia jędrność i elastyczność skóry. Decydując się na nią, można również liczyć na przyspieszenie aktywności metabolicznej oraz procesu lipolizy.

Kolejnym sposobem polecanym w celu modelowania sylwetki jest zabieg detoksykujący. To niesamowity rytuał na ciało, podczas którego wykorzystuje się zmikronizowane algi. Działa antycellulitowo, ujędrniająco, a także przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, co jest najważniejsze dla większości pacjentów. Ponadto stymuluje krążenie, usuwa nadmiar wody z tkanek i odpowiada za detoksykację skóry. Wśród osób, które chcą wymodelować ciało, dużym zainteresowaniem cieszą się również masaże antycellulitowe. Są to intensywne zabiegi wyszczuplające, polegające na połączeniu różnych technik masażu. Dzięki temu możliwe jest rozbicie złogów tłuszczu, znajdujących się w tkance podskórnej, innym celem masaży jest odprowadzenie toksyn oraz poprawa krążenia krwi.