Modelowanie sylwetki metodą Exilis

Ideał kobiety w XXI wieku posiada smukłą i wysportowaną sylwetkę oraz ciało bez rozstępów i cellulitu. Nieważne, że lato w pełni, Twoje beach body jest wciąż na wyciągnięcie ręki. Jak osiągnąć ten cel? Podstawą jest dobrze dobrana dieta oraz ruch, ale to nie wszystko. Spektakularne efekty przynoszą innowacyjne metody modelowania sylwetki oraz usuwania tkanki tłuszczowej. Exilis to zyskujący na popularności bezinwazyjny system rozpuszczania tkanki tłuszczowej.

Trochę teorii

Metoda Exilis opiera się przede wszystkim na przerywaniu zwłóknień w strukturach tłuszczowych, a to sprawia, że rozbijane są one na pojedyncze komórki tłuszczowe. Stają się wtedy łatwiej dostępne, a tym samym – bardziej podatne na działanie terapii. Zastosowana energia o wysokiej częstotliwości ułatwia precyzyjne nagrzewanie tkanki. Przyczynia się to rozpoczęcia aktywności metabolicznej i przyspieszenia lipolizy (rozkładu), a następnie redukcji tkanki tłuszczowej.

Fazy działania Exilis

System Exilis jest połączeniem dwóch mechanizmów, które do tej pory były stosowane w medycynie estetycznej oddzielnie – terapii ultradźwiękami oraz radiofrekwencji. Metoda działania jest bardzo prosta. Urządzenie ma za zadanie podgrzać wybrany obszar skóry do temperatury 40°C, a to, z kolei, spowoduje rozbicie komórek tłuszczowych. Tłuszcz, który uwalnia się z komórek, zostaje rozpuszczony, a następnie organizm wykorzystuje go jako zaplecze energetyczne. Warto podkreślić, że wysoka temperatura sprzyja procesowi produkcji kolagenu w skórze i poprawie jej jędrności.

Etapy działania urządzenia Exilis w technologii RID:

 • Rozpoznanie (REACH) – skojarzone ultradźwięki o wysokiej częstotliwości docierają do tkanki tłuszczowej,
 • Izolacja (ISOLATION) – fale dźwiękowe systemu Exilis powodują podział pakietów tłuszczowych na pojedyncze komórki, które poddają się terapii,
 • Dezaktywacja (DEACTIVATION) – precyzyjne i głębokie nagrzewanie tkanki wpływa na zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych i ich redukcję.

Dlaczego właśnie Exilis?

Przede wszystkim dlatego, że jest to niezwykle skuteczny i bezinwazyjny system redukcji tkanki tłuszczowej. Stanowi niejako alternatywę dla pozostałych zabiegów liposukcji. Główną zaletą tej metody są świetne rezultaty w zmniejszaniu tkanki tłuszczowej, modelowaniu sylwetki, poprawie sprężystości i napięcia skóry oraz w redukcji cellulitu i rozstępów. To nowoczesna technologia, której działanie opiera się na kontrolowanym nagrzewaniu tkanki i jednoczesnym wykorzystywaniu fal ultradźwiękowych. Kształtowanie sylwetki odbywa się dzięki zmniejszeniu objętości tkanki tłuszczowej. Metodę Exilis uznaje się za najszybszy i najskuteczniejszy sposób modelowania sylwetki, dający doskonałe i widoczne rezultaty. Ponadto, połączenie ultradźwięków o wysokiej częstotliwości daje możliwość dotarcia do trudno dostępnych zakamarków tkanki. Ta rewolucyjna technologia jest kierowana do konkretnych, głęboko ukrytych elementów tkanki tłuszczowej. Kontaktowe chłodzenie powierzchni skóry w trakcie zabiegu pozwala na regulację jej temperatury, chroniąc tym samym najdelikatniejsze struktury.

Dla kogo metoda Exilis?

Jeśli chcesz skorzystać z modelowania sylwetki urządzeniem Exilis, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Aby poddać się zabiegowi wymagane jest posiadanie co najmniej 1,5 cm nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Nadprogramowe centymetry znikają natychmiast po wykonaniu zabiegu na wybranej partii ciała. Zabieg jednorazowo może być wykonany na powierzchni ciała do 1000 cm2. Maksymalna powierzchnia podyktowana jest możliwościami wątroby, która nie byłaby w stanie w tak krótkim czasie zmetabolizować większej ilości tłuszczu. Najlepsze efekty uzyskiwane są już po przeprowadzeniu czterech zabiegów, w odstępach czasowych 7-10 dni. Długość terapii zależeć będzie od całkowitej ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Jesteś idealną kandydatką do przeprowadzenie zabiegu Exilis, jeśli:

 • Twoim marzeniem jest wymodelowanie wybranych części ciała i poprawa konturów sylwetki,
 • chcesz zwiększyć napięcie i ujędrnienie skóry,
 • Twoją największą zmorą jest cellulit i rozstępy.

Zabieg metodą Exilis będzie także doskonałym rozwiązaniem w redukcji zmarszczek wokół ust, bruzd czy kurzych łapek. Efektem przeprowadzenia terapii jest wymodelowanie twarzy oraz korekta jej owalu.

Efekty uboczne i przeciwwskazania

Rzadko odnotowywane są efekty uboczne po modelowaniu sylwetki urządzeniem Exilis. Jeżeli już występują, to najczęściej jest to podwyższenie temperatury ciała i ogólne osłabienie. Należy jednak pamiętać, że nie każdy może się poddać temu zabiegowi. Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się:

 • niewydolność serca,
 • stymulator serca,
 • metalowe implanty,
 • epilepsję,
 • choroby naczyń,
 • menstruację,
 • ciążę,
 • niewydolność nerek lub wątroby,
 • choroby nowotworowe.

Postępowanie po zabiegu

Podczas trwania kuracji zalecane jest stosowanie lekkostrawnej diety i przyjmowanie od 2 do 5 litrów wody. Powinno się również ograniczyć lub całkowicie zrezygnować ze spożywania alkoholu. Wskazana jest natomiast umiarkowana aktywność fizyczna, która przyczyni się do przyspieszenia procesu metabolizmu w organizmie. Dodatkowo, zaraz po zakończeniu terapii, zaleca się przeprowadzenie drenażu limfatycznego.

Gdzie wykonać zabieg?

Zapraszamy na zabieg modelowania sylwetki metodą Exilis do gabinetu kosmetologicznego Health&Beauty w Warszawie, który został stworzony z pasją i z miłości do piękna. W skład zespołu wchodzą osoby, które posiadają wieloletnie doświadczenie. Naszym celem jest poprawa nastroju i wyglądu naszych klientów, a ponadto – przekazywanie dobrej energii. Zabieg modelowania sylwetki metodą Exilis w naszym gabinecie odbywa się w sposób profesjonalny, bezpieczny, a co najważniejsze – bezbolesny. Nie jest poprzedzony wcześniejszym przygotowaniem ani znieczuleniem, ale również nie wymaga rekonwalescencji. Już teraz umów się na zabieg, a z pewnością nie pożałujesz!