Metamorfozy mebli

Jednym z najlepszych sposobów na niedrogą zmianę wystroju naszego mieszkania jest stylizacja mebli. Stylizację możemy przeprowadzić na starych meblach, na przykład takich, które zostały wyprodukowane w okresie PRL lub tych zdecydowanie nowszych, które zostały zakupie dość niedawno w popularnych sieciówkach.
Najprostszym oraz najszybszym sposobem na zmianę wyglądu mebli jest bez wątpienia wymiana gałek lub uchwytów. W sklepach możemy znaleźć bardzo szeroki wybór gałek oraz uchwytów meblowych. Od metalowych lub ceramicznych gałek w stylu retro przez eleganckie kryształowe gałki po bardzo popularne uchwyty w kształcie muszelek, które pasują do stylu industrialnego. Decydując się na wymianę uchwytów, warto wymienić je na takie same w całym pomieszczeniu. Ujednolici to wygląd naszych mebli i zdecydowanie poprawi styl pomieszczenia.
Innym, również niedrogim, choć bardziej pracochłonnym sposobem na metamorfozę mebla jest jego przemalowanie. Taką stylizację musimy zacząć od wyboru farby. W sklepach dostępne są różne rodzaje farb, jednak do przemalowania mebli najlepszym wyborem będą farby akrylowe lub farby kredowe. Jeśli podobają nam się postarzane z przecierkami meble w stylu shabby chic najtrafniejszym wyborem będą bez wątpienia farby kredowe. Jeśli zdecydujemy się na jednolity kolor, możemy wybrać farbę akrylową.
Zarówno metamorfozy mebli z sieciówek, jak i tych starszych, możemy spróbować wykonać samodzielnie. Obecne trendy stylizacji bez problemu możemy znaleźć w internecie. Jest wiele stron, na których miłośnicy stylizacji prezentują swoje metamorfozy mebli. Zawierają one zazwyczaj zdjęcia prezentujące wygląd mebla przed i po przeprowadzonej metamorfozie. Często zawierają również informacje o metodach użytych podczas stylizacji, a nawet fotorelacje z przebiegu metamorfozy mebli.
Warto zdecydować się na własnoręcznie przeprowadzoną stylizację mebli, ponieważ zajęcie to jest bardzo twórcze. Dodatkowo możemy zaoszczędzić na kupnie nowych mebli, ratując przy tym przed wyrzuceniem stary mebel.