Manualne oczyszczanie twarzy – dogłębnie czysta skóra!

Manualne oczyszczanie skóry twarzy jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych. Na czym dokładnie polega i kiedy warto do wybrać?

Skóra twarzy narażona jest na różne zanieczyszczenia. Powstają one najczęściej ze zmieszanego sebum, czyli tłuszczu wydzielanego przez skórę, a także z obumarłego naskórka, kurzu, pozostałości kosmetyków oraz innych zanieczyszczeń. Gdy skóra wymaga dogłębnego oczyszczenia, najlepsze będzie manualne oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym!

Kiedy warto wybrać ten zabieg? Czym dokładnie jest manualne oczyszczanie twarzy? Na czym polega ten zabieg? Jakie daje efekty? W końcu, ile zabiegów tego rodzaju należy wykonać, aby osiągnąć najlepsze rezultaty? Sprawdź teraz!

 

Manualne oczyszczanie twarzy – dla kogo?

Manualne oczyszczanie twarzy to jeden z najstarszych i także najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych.

Tego typu zabieg rekomendowany jest przede wszystkim dla osób ze skórą tłustą, zanieczyszczoną, trądzikową, która posiada skłonność do nadmiernego wydzielania sebum, a także powstawania wyprysków i zaskórników.

Warto jednak wskazać, że oczyszczanie skóry w gabinecie można wykonać również na innych typach skóry – mieszanej czy suchej, a nawet wrażliwej. Jest to zabieg bezpieczny, gdy zostanie wykonany profesjonalnie przez osobę, która posiada doświadczenie w tym właśnie zakresie.

Zabieg ten odradzany jest natomiast w przypadku skóry naczyniowej, z trądzikiem różowatym, ponieważ może spowodować pogorszenie objawów.

 

Na czym polega manualne oczyszczenie skóry?

Manualne oczyszczanie skóry to zabieg wieloetapowy, którego głównym celem jest dogłębne oczyszczenie skóry. W ten sposób można przygotować ją również do dalszych zabiegów pielęgnujących.

 

Etapy manualnego oczyszczania twarzy:

 • demakijaż
 • ocena typu oraz kondycji skóry
 • dobranie odpowiednich kosmetyków do zabiegu
 • rozpulchnienie skóry
 • manualne usuwanie zaskórników
 • nałożenie maski przeznaczonej dla konkretnego typu skóry
 • zakończenie zabiegu właściwie dobranym kremem

Zabieg oczyszczania skóry twarzy w gabinecie kosmetycznym może powodować niewielkie dolegliwości bólowe, które pojawiają się w momencie usuwania zaskórników. Etap ten nie trwa jednak długo, a następnie skóra łagodzona jest z wykorzystaniem specjalnej maski.

Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości – zaczerwienienie, obrzęk, które najczęściej zanikają w ciągu kilku dni, aby odsłonić dokładnie oczyszczoną, jeszcze piękniejszą skórę.

 

Efekty manualnego oczyszczania twarzy:

 • dokładne usunięcie martwego, zrogowaciałego naskórka na twarzy
 • odblokowanie oraz usunięcie zanieczyszczeń z porów
 • zlikwidowanie zaskórników
 • ogólna poprawa stanu skóry
 • przygotowanie skóry do dalszych zabiegów kosmetycznych

 

Ile zabiegów manualnego oczyszczania skóry twarzy należy wykonać?

Częstotliwość prowadzenia oczyszczania twarzy w gabinecie kosmetycznym zależna jest od typu skóry oraz jej indywidualnych potrzeb.

W przypadku skóry tłustej, zanieczyszczonej zabieg można wykonywać nawet około 4 razy na rok, natomiast przy skórze suchej, normalnej, wrażliwej nie powinno się prowadzić go częściej niż 2 razy rocznie.

Z zabiegów manualnego oczyszczania skóry można korzystać przez cały rok.

 

Chcesz wykonać manualne oczyszczanie skóry? Wybierz sprawdzony gabinet!

Zabieg taki jak manualne oczyszczanie twarzy jest stale bardzo popularny i można wykonać go w niemalże każdym gabinecie kosmetycznym.

W mieście Kraków z usługi tego typu można skorzystać w renomowanym gabinecie Ego Med Spa, który specjalizuje się w prowadzeniu zabiegów kosmetycznych oraz medycyny estetycznej. To właśnie tutaj każdy z klientów znajdzie się pod opieką wykwalifikowanych specjalistów – to gwarancja maksymalnej efektywności i bezpieczeństwa podczas zabiegu oczyszczania twarzy!

Zatem wtedy, gdy Twoja skóra wymaga dogłębnego oczyszczenia, warto pomyśleć o wizycie u kosmetyczki. To tam można uzyskać znacznie lepsze efekty niż w domu!