Laserowa depilacja – skuteczna broń na wąsik

Masz wąsik i zastanawiasz się, jak na stałe pozbyć się problemu? Dowiedz się więcej o metodach walki z nadmiernym owłosieniem na twarzy.

Owłosienie na twarzy to problem, którego większość kobiet chce się błyskawicznie pozbyć. Często wąsik jest na tyle widoczny, że wymaga regularnych zabiegów depilacyjnych. A gdyby tak pozbyć się go na stałe? 

Domowe sposoby depilacji 

Regularne usuwanie wąsika odbywa się w większości przypadków w zaciszu domowym. To w łazience testujemy plastry z woskiem, golenie, wyrywanie pęsetą, pianki do depilacji, czy pastę cukrową na niechciane włoski. 

Każda z tych metod działa, jednak wymaga systematycznego powtarzania, by cieszyć się gładką skórą pod nosem. Niektóre z nich dają bardzo chwilowy efekt, a inne związane są z bólem i podrażnieniami skóry. Dowiedz się więcej o poszczególnych sposobach domowej depilacji, a także zapoznaj się z depilacją laserową wąsika

Golenie jednorazową maszynką 

Wąsika możesz pozbyć się za pomocą jednorazowej maszynki. To rozwiązanie z pewnością szybkie i tanie, jednak wtedy włoski błyskawicznie odrastają, a skóra pod nosem szybko staje się szorstka. 

Wyrywanie pęsetą 

To także tania metoda, która jest czasochłonna i niestety bolesna. Wyrywanie włosków pęsetą wymaga cierpliwości, a także odporności na ból. Po takiej sesji skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Jaka jest zaleta tego rozwiązania? Włoski odrastają dłużej niż te zgolone maszynką do golenia. 

Pianki do depilacji

Kremy i pianki do depilacji mają w składzie substancje, które rozpuszczają keratynę włosa. Tym samym rozpuszczają włosy i jednocześnie działają tylko na powierzchni. Przez to, że kremy i pianki do depilacji nie docierają do cebulek włosa, to wąsik zaczyna odrastać już po kilku dniach. Warto przed  zastosowaniem pianki do depilacji wykonać próbę uczuleniową. 

Plastry z woskiem 

To jedna z metod depilacji wąsika, której efektami możesz się cieszyć najdłużej. Plastry to nic innego, jak paski papieru, które są nasączone woskiem. Pozwalają one na szybkie i dość długotrwałe usunięcie owłosienia, w porównaniu do wcześniej omówionych metod. Do wosku przyklejają się włoski, które usuwane są wraz z cebulkami. Dzięki temu, że wąsik jest usunięty wraz z cebulkami, to jego odrastanie trwa znacznie dłużej! 

Depilacja laserowa 

Regularnie usuwasz wąsik i jesteś tym zmęczona? Masz dość tego, że domowe sposoby depilacji nie dają długotrwałych efektów? Chcesz uporać się z niechcianym owłosieniem na twarzy raz na zawsze? Jeśli tak, to zastanów się nad depilacją laserową wąsika i już niedługo zapomnij o nim na zawsze. 

Jak działa depilacja laserowa wąsika?

W przeciwieństwie do metod domowych depilacja laserowa niszczy włoski u nasady. Tym samym po kilku sesjach z laserem możesz na stałe pozbyć się większości upierdliwych włosków.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Przygotowania do depilacji laserowej czasami należy rozpocząć już pół roku wcześniej. Szczególnie jeśli przyjmujesz doustną kurację retinoidami. Na miesiąc przed depilacją laserową należy odstawić suplementy, które wpływają na porost włosów. Konieczne jest także unikanie słońca i solarium.

Przed depilacją laserową nie należy stosować do usuwania wąsika plastrów z woskiem, pęsety, czy innych metod podrażniających skórę. Zaleca się, by włosy w tym okresie golić maszynką. 

Warto wybrać taki sposób depilacji wąsika, który będzie dla Ciebie najlepszy. Jeśli nie przeszkadza Ci systematyczne pamiętanie o usuwaniu wąsika, to wybierz sposób domowy. Chcesz na stałe pozbyć się owłosienia z twarzy? Zdecyduj się na całkowite usunięcie wąsika i zapomnienie o depilacji tych okolic!