Kiedy wybrać naturalne włosy do przedłużania?

Wiele kobiet marzy o gęstych i pięknych włosach. Niestety ich włosy nie są ani gęste ani też piękne. Może być to źródłem kompleksów jak i gorszego samopoczucia. Niestety nawet stosowanie bardzo drogich odżywek nie daje należytych efektów. W takiej sytuacji warto zdecydować się na przedłużanie, przy czym najlepiej wybrać naturalne włosy.

Gdy liczy się efekt

Jest wiele rodzajów włosów, które są wykorzystywane jako tzw. doczepy. Najtańsze niewątpliwie są włosy syntetyczne, ale niestety już na pierwszy rzut oka widać, że nie są to włosy naturalne. Dlatego zdecydowanie lepiej zdecydować się na włosy europejskie lub słowiańskie, które świetnie się prezentują. Pomimo tego, że są droższe, to wykazują się zdecydowanie większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ich pielęgnacja jest też banalnie prosta i nie trzeba obawiać się o ich plątanie czy puszenie. Oczywiście włosy naturalne włosom naturalnym nie równe, zatem zdecydowanie lepiej odrobinę dopłacić i wybrać włosy dziewicze niż wybrać włosy indyjskie, gdzie sposób ich zdobywania pozostawia wiele do życzenia i jest bardzo nieetyczny.

Włosy naturalne – gdy nie mamy czasu

Większość kobiet jest bardzo zabieganych, zatem nie ma wiele czasu na układanie fryzury. Szczególnie, gdy ich włosy są cienkie i zniszczone, to doprowadzenie ich do dobrego stanu jest trudne. Dlatego właśnie warto zdecydować się na doczepiane naturalne włosy, które pięknie się prezentują i tak naprawdę wystarczy niewiele, by ułożyć elegancką fryzurę. Nie trzeba tutaj obawiać się puszenia czy też kołtunienia. Tak naprawdę wystarczy spiąć włosy w koński ogon i już efekt jest świetny.

Dla metamorfozy

Wiadomo kobieta zmienną jest, zatem lubi eksperymentować z fryzurą. Obecnie bardzo modne są grzywki. Jednak jak wiadomo moda na nie szybko może przeminąć, a grzywkę ciężko jest zapuścić. Dlatego zamiast decydować się na mocne cięcie, zdecydowanie lepiej wybrać doczepiane grzywki. Zazwyczaj jest to metoda przedłużania clip in. Zatem wystarczy tylko wpiąć grzywkę i efekt jest murowany. Tak naprawdę nie wymaga to ani specjalnej wprawy ani umiejętności. Doczepiane grzywki występują w wielu rodzajach. Mogą być to klasyczne, grube grzywki, a także grzywki po skosie. Zawsze kiedy znudzi nam się taka fryzura możemy po prostu odpiąć klips i powrócić do swojego wcześniejszego uczesania. Oczywiście, jeżeli szukamy doczepianych grzywek, to naprawdę istotne znaczenie ma tutaj wybranie takich, które wykonane są z włosów naturalnych. Syntetyczna grzywka nie jest absolutnie dobrym wyborem i daje bardzo karykaturalny efekt, a jak wiadomo tego chcemy uniknąć.

Aby pozbyć się kompleksów

Modne bywają naprawdę różne fryzury. Niekiedy na topie jest bardzo innowacyjne cięcie. Wiele kobiet ulega tej modzie i wybiera fryzury, które są modne, ale niekoniecznie pasują do twarzy. Niedopasowana fryzura może powodować kompleksy i obniżać poczucie własnej wartości. Dlatego zamiast czekać aż włosy odrosną, zdecydowanie lepiej wybrać się do fryzjera, który przedłuży nam włosy. Oczywiście powinny być to naturalne włosy, które prezentują się niezwykle elegancko i tak naprawdę nikt nie musi poznać, że mamy doczepy. Nawet, jeżeli popełniłyśmy błąd i wybrałyśmy naprawdę krótką fryzurę z asymetryczną grzywką, to również tutaj pomoże przedłużanie włosów. Aby ukryć źle wykonaną i nie pasującą nam do twarzy grzywkę, można zdecydować się na doczepienie takiej, która będzie nam pasować, np. grubej i prostej. Nawet jeżeli fryzjer robiąc nam fryzurę nie popisał się i zamiast wycieniować nasze włosy przerzedził je, to również doczepianie włosów pomoże ukryć naszą „świetną” fryzurę.

Zawsze wtedy, kiedy decydujemy się na zabieg przedłużania włosów należy wybrać naturalne włosy. Ich zalet jest naprawdę wiele. Poza pięknym wyglądem i trwałością, wartością dodaną jest to, że można je stylizować, a nawet farbować. Tak naprawdę również ich pielęgnacja nie jest trudna, ani też czasochłonna. Wystarczy tylko zastosowanie np. jedwabiu, który wygładza i nawilża włosy. Do mycia najlepiej użyć szamponu opartego na naturalnych składnikach. Ważna jest również pozycja w jakiej myjemy nasze doczepiane włosy. Otóż najlepiej stać albo siedzieć, ale absolutnie nie można schylać głowy ku dołowi.