Jakie są najnowsze trendy w pokryciach dachowych?

Najważniejsze, aby pokrycie dachowe było wysokiej jakości

Prawie każda osoba, która decyduje się na budowę domu, zdaje sobie z tego sprawę, że jest to inwestycja na wiele lat. Dlatego też warto zaprojektować go tak, aby wpisywał się w trendy, które przez długi czas będą modne. Kluczowe znaczenie w tej kwestii ma dach, zwłaszcza jego pokrycie, które ma bezpośredni wpływ na ostateczny charakter budynku. Jakie są najnowsze trendy?

Najważniejsze, aby pokrycie dachowe było wysokiej jakości

W trakcie wyboru modnych pokryć dachowych trzeba pamiętać, iż każdy szczegół jest bardzo widoczny. Istotne, aby zwrócić uwagę zarówno na kolor jak i kształt wybieranych produktów, a także na ich jakość. Godne uwagi jest to, z jakich materiałów dane pokrycie dachowe zostało wykonane oraz czy ma odpowiednią odporność, tzn. taką l, która będzie chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Aby mieć pewność o wysokiej jakości produktów, zaleca się postawić na renomowane marki, takie jak np. brass.

Proste formy zawsze z modzie

Obecne trendy w pokryciach dachowych są bardzo związane z aktualnymi stylami architektonicznymi w budownictwie. Teraz największym uznaniem cieszy się minimalizm — trend ten bez wątpienia nie straci na popularności przez wiele kolejnych lat. Oszczędna w detale i harmonijna bryła, przeważnie zwieńczona jest dachem dwuspadowym, naturalne barwy — to czysta esencja naturalnego stylu. W związku z powyższym coraz więcej osób decyduje się na zaplanowanie swojego domu w stylu minimalistycznym

Dom zgodny z elewacją

W nowoczesnych i minimalistycznych budynkach, gdzie na połaci dachowej nie znajdują się ani okapniki, ani wysunięte szczyty, świetnie sprawdzi się zastosowanie dachówek płaskich także na elewacji. Taka aranżacja spowoduje, że jeden element płynnie będzie przechodził w drugi, a bryła wykończona jednym materiałem stanie się spójna i estetyczna.

Oczywiście dachówki faliste także znajdą swoje zastosowanie na fasadzie domu. Dachówki proste w formie na elewacji zapewnią doskonały efekt wizualny, gdyż świetnie „przylegają” do muru, tworząc okładzinę bezpośrednio otulająca bryłę budynku niczym „druga skóra”.

Naturalny kolor to aspekt nieustannie modny

W stylu nowoczesnym prym wiodą odcienie szarości i czerni. Rynek oferuje całe palety tych barw — od jasnych odcieni szarości, bardziej srebrzystych, poprzez warianty antracytu i grafitu, po klasyczną czerń. Oczywiście możliwości kolorystycznych jest znacznie więcej. Alternatywą są popularne odcienie brązu czy czerwieni