Jak zrobić paznokcie hybrydowe – krok po kroku

Paznokcie hybrydowe są nie tylko modne, ale to również wygodna i trwała metoda malowania paznokci. To sprawiło, że manicure hybrydowy cieszy się dużą popularnością u większości kobiet. Poniżej przedstawiamy jak krok po kroku wykonać go samodzielnie.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Krok 1 – odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia

Podstawą jest zmycie poprzedniego lakieru i staranne usunięcie jego pozostałości. Konieczne jest również odsunięcie skorek. Najlepiej zrobić to przy użyciu drewnianego patyczka jednorazowego. Ułatwi to zastosowanie specjalnego żelu zmiękczającego skórki. Warto mieć pod ręką płyn dezynfekujący, szczególnie, że podczas zabiegu usuwania skórek często dochodzi do skaleczeń i zadrapań. Pierwszy etap to również wymodelowanie pożądanego kształtu paznokcia. W tym celu stosujemy pilnik. Na rynku występuję duży wybór wielkości i rodzajów powierzchni, więc każda z nas z pewnością znajdzie pilnik odpowiedni dla siebie. Ustalamy kształt paznokcia. Może być on kwadratowy, migdałowy lub pośredni. Jest on uzależniony od naszych preferencji oraz wyglądu palców. Długość również jest kwestią subiektywną, ale z reguły jest podyktowana przede wszystkim wygodą. Istotne jest również odtłuszczenie płytki. W tym celu należy ją przemyć wacikiem nasączonym specjalną substancją przeznaczoną do jej odtłuszczania. Płytkę najlepiej wypolerować blokiem polerskim, jednak wiele osób tego nie robi.

Krok 2 – nałożenie bazy

Po wykonaniu wstępnych czynności pielęgnacyjnych, kolejną jest nałożenie specjalnej bazy. Jej rozprowadzanie najlepiej rozpocząć od najmniejszego palca, a zakończyć na kciuku. Ważne jest szybkie nałożenie bazy. W ten sposób zapobiegniemy jej rozlewaniu się na skórki. Wystarczy nałożyć jedną warstwę bazy. Następnie trzeba włożyć dłonie do specjalnej lampy, której posiadanie jest niezbędne w trakcie robienia paznokci hybrydowych. Na tym etapie należy umieścić w niej paznokcie jedynie na 60 sekund. Na każdym z etapów ważne jest odpowiednie osadzenie dłoni w lampie. Nie może ona znajdować się za daleko, ponieważ wtedy lakier nie zostanie odpowiednio utwardzony.

Krok 3 – pomalowanie paznokci kolorowym lakierem hybrydowym

Po nałożeniu bazy możemy przystąpić do nakładania wybranego przez nas koloru hybrydy. Na początek nakładamy pierwszą, stosunkowo cienką warstwę. Pamiętamy o dokładnym pokryciu płytki, ale zapobiegamy również ubrudzeniu skórek. Jeśli jednak nam się to zdarzy należy delikatnie usunąć lakier drewnianym patyczkiem. Wkładamy dłoń na lampy, po raz kolejny na 60 sekund. Następnie nakładamy drugą warstwę koloru. Jest to konieczne, ponieważ pierwsza z nich nie oddaje w pełni koloru, a podczas jej nakładania często tworzą się smugi. Po nałożeniu drugiej warstwy kolor jest wyrazisty i co najważniejsze-zapewnia idealne krycie. Również po nałożeniu drugiej warstwy, wkładamy paznokcie do lampy w celu ich utwardzenia.

Krok 4 – nałożenie ostatniej warstwy, czyli tak zwanego topu

Przed nami końcowy etap, który stanowi doskonałe wykończenie naszej hybrydy. Zastosowanie topu wzmacnia efekt końcowy. Nadaje połysk, ale również utwardza nałożoną wcześniej warstwę lakieru. Obecnie są dostępne w sprzedaży różne rodzaje topów, również matowe, ponieważ są osoby, którym zależy na osiągnięciu właśnie takiego efektu. Po nałożeniu warstwy topu, standardowo wkładamy paznokcie do lampy. Na tym etapie możemy również wykonać wzorki lub dodać zdobienia, na przykład w postaci kryształku lub cekina. Po ich wykonaniu, należy ponownie nanieść warstwę topu, po czym ponownie włożyć dłoń do lampy.

Krok 5 – całkowite wykończenie

Po wykonaniu wszystkich czterech kroków należy jeszcze przetrzeć paznokcie specjalnym płynem odtłuszczającym. Przy użyciu wacika przecieramy nim paznokcie. W tym celu możemy zastosować również zmywacz. Wiele osób obawia się o uszkodzenie hybrydy, ale jest to nieuzasadnione, ponieważ manicure został już w pełni utwardzony. Czynność służy jedynie pozbyciu się lepkiej warstwy znajdującej się na płytce paznokcia. Po zakończeniu hybrydy dla wzmocnienia efektu estetycznego i nawilżenia skóry, ale również paznokcia warto nałożyć odżywczy krem do rąk.