Jak znaleźć dobrego stomatologa?

Zmiany są dobre tylko w pewnych sytuacjach. Pewnych rzeczy, miejsc, osób nie chcemy zmieniać – i do tej kategorii często zaliczają się dentyści. Pierwsza wizyta u stomatologa najczęściej owocuje w kolejne – szczególnie wtedy, gdy w danym gabinecie czujemy się dobrze i jesteśmy zadowoleni z jakości oferowanych usług. Czy może się zdarzyć, że naszego ulubionego stomatologa kiedyś zabraknie? Niestety tak, co najczęściej się zdarza w przypadku przeprowadzki. Czasem udaje się utrzymać współpracę na odległość, czyli odwiedzać danego dentystę przy okazji, na przykład będąc w rodzinnych stronach. A co, jeśli nie ma takiej możliwości i musimy poszukać nowego stomatologa? Jak, po latach korzystania z usług jednego stomatologa, mamy znaleźć następnego?

Zapytaj znajomych

Znajomi nie bez powodu są na szczycie inspiracji dotyczących poszukiwania nowego stomatologa. Bardzo dobrym źródłem wiedzy na temat lekarzy w danej okolicy są znajomi, współpracownicy czy też inne osoby, z którymi mamy kontakt na co dzień. Jeśli niedawno przeprowadziłeś się i poszukujesz nowego stomatologa – poproś znajomego, aby wypowiedział się on na temat stomatologa, do którego chodzi. Zapytaj o usługi, z jakich korzystał, ile dane usługi kosztowały i czy ma jakieś zastrzeżenia co do sposobu ich wykonywania.

Sprawdź lokalne forum

Warto jest także przyjąć scenariusz, w którym okazuje się, że nie jesteś w stanie zapytać kogokolwiek o opinię. W takiej sytuacji nieocenionym źródłem pomocy staje się internet – czyli kompendium wiedzy na temat… wszystkiego! Często, nawet w niewielkich miejscowościach, istnieją lokalne fora dyskusyjne, w których mieszkańcy wypowiadają się na różne tematy. Spróbuj dołączyć do takiej internetowej społeczności (forum czy grupa Facebook) i poszukaj opinii o stomatologach, którzy świadczą usługi w określonej okolicy. Opcjonalnie – nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sam zadał takie pytanie!

Zapytaj poprzedniego stomatologa

Jeśli będziesz miał przed sobą wizję przeprowadzki, przy najbliższej wizycie u swojego stomatologa zapytaj go, czy zna dobrego dentystę w wybranym przez ciebie miejscu. To, że dany stomatolog świadczy usługi wyłącznie na terenie twojej miejscowości nie oznacza, że nie zna on dentystów działających w innych obszarach Polski. Szkolenia, konferencje dla dentystów – to wszystko łączy stomatologów, którzy mogą mieć kolegów po fachu w wielu zakątkach Polski i świata!

To tylko niektóre z wielu sposobów na nawiązanie kontaktu ze stomatologiem. A Tobie jak udało się znaleźć dobrego stomatologa? Jeśli nie, sprawdź stronę https://www.dentysta.szczecin.pl/