Jak wybrać narty dla przedszkolaka?

W czasie trwania ferii zimowych odżywają sporty uprawiane wyłącznie o tej porze roku. Jest to też okres, w którym najmłodsi pierwszy raz w życiu założą na nogi narty, aby spróbować nowych aktywności. Zanim zakupimy im pierwszy tego typu sprzęt, rozważmy, czym warto się kierować przy jego wyborze.

Szkoła narciarska a pierwsze narty

Zajęcia w szkole narciarskiej to dla malucha kolejne życiowe wyzwanie, dzięki któremu ma szansę poznać i wypróbować nowe umiejętności. Między innymi z tego względu warto zaopatrzyć naszą pociechę w akcesorium dostosowane do jego wieku. Jeśli nie jesteśmy pewni, co do wyboru odpowiednich nart warto zasięgnąć konsultacji u osób doświadczonych w tym temacie. Profesjonalistów można znaleźć w miejscu, jakim jest, na przykład szkoła narciarska, którą wybraliśmy na okres dni wolnych od szkoły dla swojego dziecka.

Szkoła narciarska – zimowy sprzęt

Słowo klucz to bezpieczeństwo. Przecież oczywistym jest, że chcemy wywołać miłe wspomnienia i – być może – pobudzić w młodym człowieku nową pasję, a nie zniechęcenie. Dlatego też pamiętajmy o podstawowych kwestiach dotyczących górskich przygód. Do tych zaś należą:

  • Dobór odpowiedniej długości nart (najlepiej na długość brody lub nosa),
  • Właściwym ustawieniu siły wypięcia (dostosowanie do kategorii wiekowej oraz umiejętności),
  • Adekwatny rozmiar butów narciarskich.

Szkoła narciarska będzie prawdopodobnie pierwszym miejscem, gdzie maluch zacznie swoją przygodę ze sportami zimowymi. Pozwólmy, aby działo się to zgodnie z zasadami wszelkiego bezpieczeństwa.

Ekwipunek

Narty nie stanowią jedynego elementu osprzętu przy sportach zimowych. Należy wspomnieć także o innych ważnych częściach ów akcesorium przydatnego w momencie, kiedy zapisujemy dziecko na zajęcia, które organizuje szkoła narciarska, a są to:

  • Gogle,
  • Kask,
  • Ciepłe buty,
  • Wygodne ubranie.

W trosce o rozwój i kreatywność nie należy zapominać, aby głównym priorytetem było zdrowie naszych dzieci. Nie bójmy się pytać instruktorów oraz ludzi biegłych w tematyce sportów górskich – z pewnością otrzymamy fachowe porady.