Jak ubrać się w święta? 5 stylowych i ciepłych pomysłów

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia uaktywniają handel na co najmniej dwa miesiące wcześniej. Jest to czas, by w miarę spokojnie dokonać wszystkich niezbędnych zakupów, w tym prezentów pod choinkę, ale przemyśleć też świąteczne menu, zaplanować kolejność rodzinnych odwiedzin, a na koniec przygotować świąteczne ubrania dla całej rodziny.

W co się ubrać na święta? 

Zestaw ubrań na Święta Bożego Narodzenia ma znaczenie. Kumulacja kilku dni świątecznych, mnogość wizyt i rewizyt sprawia, że niewiele czasu i chęci pozostaje na myślenie o kolejnych kreacjach. Dlatego warto pomyśleć o nich dużo wcześniej i zaplanować kolejność wystąpień. 

Z pewnością okres świąt i ich niezwykle uroczysty nastrój wymagają adekwatnego stroju. Chociaż trochę inaczej ubieramy się w tym czasie pozostając w domu, a inaczej podczas rodzinnych, wspólnych uroczystości. Dzień Wigilii, z racji swojej wagi, wymaga formalnego ubioru. Cała rodzina, zasiadająca do stołu wraz z pierwszą gwiazdą na niebie, zwykle ubrana jest w eleganckie zestawy. Panowie ubrani są w garnitury, koszule i krawaty, panie równie elegancko acz w miarę wygodnie, zwłaszcza wtedy, gdy ciężar przygotowania i serwowania kolacji spoczywa przede wszystkim na nich. Może to być miękka sukienka niekrępująca ruchów, czy eleganckie spodnie z dobrej jakości koszulą. 

Świąteczne stroje z dystansem

W tym świątecznym czasie, gdy presja staje się coraz większa miło jest, gdy można spotkać osoby emanujące poczuciem humoru i dystansem do rzeczywistości. Wyraz swoich poglądów najlepiej zaprezentować właśnie poprzez strój. Doskonale nadają się do tego świąteczne swetry damskie, męskie i dziecięce z wizerunkiem bożonarodzeniowych akcentów i detali. Sweter z reniferem, Świętym Mikołajem, w gwiazdki, bałwanki, choinki i śnieżynki to doskonały strój na okres świąt, ale też przed świętami dla przywołania nastroju. Świąteczne swetry to doskonały pomysł na prezenty pod choinkę. W ten sposób można ubrać całą rodzinę, która otrzyma oficjalny i spójny ubiór. Łatwo wyobrazić sobie efekt takich prezentów podczas rodzinnych odwiedzin. Dla osób, które wolą delikatniejsze akcenty, swetry zdobione są drobnymi detalami nawiązującymi mniej bezpośrednio do czasu świąt. 

Świąteczne swetry natychmiast zmieniają aurę i tworzą mniej oficjalny nastrój. Łatwo zatem dopasować do nich pozostałą część stroju, chociaż warto zachować uroczysty charakter kompletów. 

Świąteczne rewizyty

W trakcie kilku świątecznych dni odwiedzamy rodzinę i przyjaciół, czasem są to wizyty bardziej oficjalne. Jak dopasować na nie swój ubiór? Jednym z kluczy jest wizyta: rewizyta. Jeżeli dochodzi do rewizyty warto zachować charakter stroju dokładnie taki, jaki goście prezentowali w naszym w domu. Zwykle stopień oprawy jest bardzo podobny, chyba, że zapraszający wyraźnie powiedzą, że zaplanowali ten wieczór inaczej. 

Gdy spędzamy całe święta we własnym domu, co w czasach pandemii zdarza się coraz częściej, nie powinno się rezygnować z odświętnego charakteru ubrania. Może być on nieco wygodniejszy, zawierać więcej miękkiej wełny, niegniotących się tkanin, gdy cała rodzina wspólnie odpoczywa na kanapach, ale warto podtrzymać tradycję, szczególnie wtedy, gdy w domu są dzieci. Uczymy je w ten sposób dostosowywania ubioru do okazji i tworzymy dla nich standardy. Ubiór ma znaczenie i jest wyrazem naszej osobowości.