Zakwaszenie organizmu ma niekorzystny wpływ na zdrowie. W wyniku gromadzenia się nadmiernej ilości kwasów dochodzi do zaburzenia licznych funkcji organizmu, których nie jest on w stanie zneutralizować. Jak odkwasić organizm? Poniżej przedstawiamy najskuteczniejsze metody.
Jakie są objawy zakwaszenia organizmu?
Nadmierna ilość kwasów w organizmie zaburza w znacznym stopniu jego funkcjonowanie. Pojawia się wiele dolegliwości takich jak: częste infekcje, ogólne osłabienie organizmu, problemy z cerą i pogorszenie kondycji włosów. Niejednokrotnie dochodzą do tego problemy z krążeniem, pojawiają się bóle mięśni i wzdęcia. Dolegliwości są dokuczliwe i w znacznym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie.
Jakie są konsekwencje zakwaszenia organizmu?
Zakwaszenie organizmu nie tylko osłabia organizm i pogarsza samopoczucie, ale może powodować również szereg poważnych chorób takich jak: dna moczanowa, migrena, cukrzyca czy zawał serca. Zakwaszenie prowadzi również do powstania wielu chronicznych dolegliwości. Wśród nich należy wymienić: częste bóle kręgosłupa, zgagę oraz nawracające migreny.
Dieta – czyli jak odkwasić organizm?
Aby nie doprowadzić do zakwaszenia organizmu należy utrzymywać odpowiednią dietę. Jest ona równie ważna w przypadku leczenia. Doskonałym preparatem jest obecna w niemalże każdej kuchni – soda oczyszczona. Wystarczy rozpuścić kilka jej łyżeczek w szklance wody. Zdrowym i popularnym składnikiem o silnych właściwościach zdrowotnych jest również młody jęczmień. Ponadto zawiera on szereg witamin oraz unikatowych minerałów, które dodatkowo stymulują odpowiednie funkcjonowanie organizmu. To prosty i szybki sposób, który pozwala przywrócić organizmowi odpowiednie Ph. Dieta zapobiegająca zakwaszeniu organizmu powinna składać się przede wszystkich z produktów zasadowych. Są to przede wszystkim warzywa (bakłażany, szpinak, sałata, rzodkiew), a także świeże i suszone owoce. Należy unikać lub pilnować stosunkowo niskiego spożycia produktów kwasowych. Na ich liście znajdują się: mięso, sery, tłuszcze, słodycze, kawa oraz słodkie napoje gazowane. Lepiej sięgnąć po herbatki ziołowe i owocowe. Polecane w diecie odkwaszającej są napary z takich roślin jak: melisa, koper włoski i rumianek. Wszystkie z nich łagodzą również stres, który jest jednym z czynników powodujących zakwaszenie organizmu. Zakwaszeniu sprzyja również gluten oraz produkty mleczne. Udowadnia to, że kluczowe znaczenie w walce z nadmierną ilością kwasów w organizmie ma dieta. Pomocne jest również utrzymywanie regularnej i umiarkowanej aktywności fizycznej.
Odpowiednie nawyki żywieniowe – wsparcie w walce z zakwaszonym organizmem
Istotnym czynnikiem zapobiegającym zakwaszeniu organizmu jest nie tylko dieta, ale również dobre nawyki żywieniowe. Należy pamiętać, aby nigdy nie najadać się do syta. Lepiej spożywać częściej mniejsze posiłki niż jeden obfity posiłek raz na kilka godzin. Jest to kluczowa zasada, powtarzana wielokrotnie przez dietetyków na całym świecie. Ważne jest dokładne przeżuwanie pokarmu. Posiłki należy spożywać wolno i wykonywać małe kęsy. Umożliwia to odpowiednie trawienie i nie obciąża organizmu, a przede wszystkim zapobiega jego zakwaszeniu.
Masaż jako sposób na odkwaszenie organizmu
Masaż jest zabiegiem pomagającym zwalczyć wiele dolegliwości. Okazuje się, że jest również skuteczną metodą odkwaszenia organizmu. Ten specjalistyczny rodzaj masażu pozwala usunąć zalegające w nim złogi. Dodatkowo poprawia ukrwienie oraz kondycję skóry. Działa również odprężająco. Ma to istotne znaczenie, ponieważ stres również sprzyja zakwaszeniu organizmu. Jak odkwasić organizm? Należy poddać się serii specjalistycznych masaży.
Inne metody odkwaszania organizmu
Popularnymi metodami odkwaszania organizmu jest również kuracja oczyszczająca. Ma na celu wyeliminowanie złogów z organizmu oraz przywrócenie prawidłowej gospodarki kwasowo-zasadowej. Innym sposobem jest chirogimnastyka. Dzięki starannie dobranym ruchom usuwa z organizmu zanieczyszczenia, ale również usprawnia krążenie limfy i krwi.