Jak działa butelka filtrująca?

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że woda to podstawowy składnik ludzkiego organizmu. Znajduje się ona we wszystkich tkankach, a także odpowiada za wiele różnych procesów. Powiedzenie mówiące, że bez picia wody nie ma życia, jest w pełni trafne, dlatego dbanie o nawodnienie swojego organizmu, jest niezwykle ważne. W przypadku, gdy chcesz pić zdrową oraz smaczną wodę, warto zaopatrzyć się w rozwiązanie, jakim jest butelka filtrująca. Sprawdź sam, jakimi zaletami charakteryzuje się właśnie ta propozycja!

Jak działa butelka filtrująca?

Filtracja wody to działanie, które sprawia, że możliwe jest pozbycie się z niej wszelkich negatywnych składników. Butelki filtrujące wykorzystują dokładnie takie same wkłady filtrujące, jakie używane są w dzbankach filtrujących, dlatego zasada działania tych dwóch rozwiązań jest niemalże taka sama. W związku z tym można stwierdzić, że butelka filtrująca to nic innego jak mobilna wersja popularnego dzbanka. Wyposażone są one w filtr węglowy, którego zadaniem jest zatrzymywanie zanieczyszczeń, jakie znajdują się w wodzie. Element ten naładowany jest dodatnio, dlatego bez trudu jest on w stanie przyciągać wszystkie ujemne jony, działając podobnie do magnesu. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że dzięki niemu możliwe jest pozbycie się wszystkich niezdrowych składników z wody, a przy tym pozostawienie w niej najcenniejszych materiałów, takich jak wapń i magnez. Na tym nie koniec, filtr węglowy usuwa także z wody nieprzyjemny zapach oraz smak wody, który dla wielu osób jest bardzo uciążliwy. 

Butelka filtrująca, czyli niemała oszczędność pieniędzy!

Niezaprzeczalną zaletą, jaką charakteryzują się butelki filtrujące, jest oszczędność pieniędzy, na jaką pozwalają swoim użytkownikom. W końcu jest to dobra alternatywa dla butelkowanej wody mineralnej, którą wiele osób kupuje w sklepach. Zamiast robić właśnie to, warto postawić na butelkę filtrującą, którą w późniejszym czasie będziesz musiał jedynie napełniać wodą z kranu. Cena takiego rozwiązania to około 30-40 złotych, dlatego wydatek ten naprawdę nie należy do zbyt dużych. Nie można jednak zapomnieć o tym, że konieczne jest także regularne wymienianie filtra. Należy to robić mniej więcej co miesiąc do dwóch. Jeśli jednak policzysz, jak wiele pieniędzy wydajesz każdego miesiąca na zakup butelkowanej wody, zauważysz, że zakup opisywanego rozwiązania, będzie po prostu strzałem w dziesiątkę.

Czy butelka filtrująca to ekologiczne rozwiązanie?

Każda osoba, która ceni sobie ekologiczne rozwiązania, powinna zdecydować się na zakup butelki filtrującej. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie ciągłego kupowania wody w jednorazowych butelkach, które pozostaną na wysypiskach śmieci przez wiele kolejnych lat. Wiele ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, aczkolwiek najzwyklejsze butelki rozkładają się nawet kilkaset lat. W związku z tym, jeśli chcesz zadbać o środowisko, powinieneś zdecydować się na zakup butelki filtrującej. Działając w ten sposób, możliwe jest znaczne zmniejszenie produkcji odpadów z tworzywa sztucznego.