Jak dobrać dodatki do sukienki? – poradnik

Jak dobrać dodatki do sukienki? - poradnik

Torebka, buty, biżuteria to dodatki, które mogą nadać stylu twojej stylizacji, ale mogą też ją zepsuć. Nawet najpiękniejsza sukienka w połączeniu z niepasującymi butami straci swój urok. A źle dobrana torebka czy biżuteria mogą sprawić, że będziesz wyglądać po prostu śmiesznie. Jak uniknąć modowej katastrofy? Jak dobierać dodatki do sukienki? Czytaj nasz poradnik!

Dodatki do sukienki – jak dobrać buty

Wybierając dodatki do sukienki zaczynamy od butów. Buty są o tyle ważne, że powinny być spójne z całą stylizacją, a jednocześnie wygodne. Na oficjalne okazje najlepiej wybierać szpilki. Jeśli nie lubisz szpilek, możesz zastąpić je czółenkami lub butami na koturnie. Zasada dobierania obuwia jest jedna – jeśli sukienka jest wzorzysta, kolorowa z mnóstwem dodatków, buty powinny być stonowane, klasyczne, proste. Jeśli natomiast postawisz na prostą sukienkę, w jednolitym kolorze możesz do niej założyć fikuśne buty. Najważniejsze to utrzymać jednolity styl. Przykładowe stylizacje możesz sprawdzić w sklepie online Exclusive butik:

https://exclusivebutik.pl/kategoria-produktu/sukienki-dress/

Dodatki do sukienki – wybieramy torebkę

Jak dobrać dodatki do sukienki? - poradnik

Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie przynajmniej trzy torebki. Jedną na co dzień, do pracy, jedną na luźne wyjścia i jedną na specjalne okazje. Wybierając dodatki do sukienki takie jak torebka, obowiązuje podobna zasada co w przypadku butów. Jeśli kreacja jest wzorzysta – torebka powinna być prosta i na odwrót. Jeśli masz doświadczenie i umiesz zgrabnie łączyć detale, możesz pokusić się o dopasowanie wzorów z torebki do wzorów z sukienki. Należy pamiętać jednak, że można bardzo łatwo przedobrzyć i zepsuć całą stylizację źle dobraną torebką.

Dodatki do sukienki – biżuteria też jest ważna

Kolejnym krokiem tworzenia stylizacji z sukienką w roli głównej jest dobranie biżuterii. Zaczynamy od dopasowania kolorów. Złoto bardzo lubi się z czernią, bielą i czerwienią. Srebro natomiast zdecydowanie lepiej wygląda w połączeniu z zielenią, szarościami i granatem. Jeśli decydujemy się na sukienkę w jednolitym kolorze, która nie jest wyszywana cekinami, ozdabiana kamieniami czy koronką, można uatrakcyjnić ją efektownymi błyskotkami typu kolia z kamieniami szlachetnymi, czy duża bransoletka. Sukienki wielokolorowe, z modnymi ostatnio motywami florystycznymi łączymy z subtelnymi dodatkami.

Dodatki do sukienki – łączymy kolory
Na koniec rzecz najważniejsza i najtrudniejsza zarazem – łączenie kolorów. Jest to niezwykle trudne, bo niektóre kolory się ze sobą gryzą. Jeśli nie jesteś pewna czy dobrze połączyłaś ze sobą dodatki do sukienki stosuj zasadę jeden do jednego, czyli łącz kolor czarny z innym kolorem. Takie miksy są najbezpieczniejsze, bo czarny dobrze współgra z pozostałymi kolorami.