Jak dbać o skórę twarzy w ciągu dnia?

jak-dbac-o-skore-twarzy

Większość z nas na pewno zdaje sobie sprawę jak ważną rolę odgrywa codzienna rutyna pielęgnacyjna. Jeżeli chcemy zachować zdrowy wygląd naszej cery na długie lata nie ma miejsca na żadne wymówki.  Niezależnie od tego w jakim wieku jesteśmy, każda z nas powinna pamiętać o podstawowych zasadach, które skutecznie ochronią oraz zregenerują naszą skórę, a jednocześnie spełnią indywidualne wymagania. Pierwsza kwestia, na której powinnyśmy się skupić to ustalenie jaki typ cery posiadamy, a wyróżniamy trzy główne: suchą, tłustą i mieszaną. Jeżeli wiemy, że jest ona dodatkowo wrażliwa czy problematyczna, również i to powinnyśmy uwzględnić dobierając produkty do codziennej pielęgnacji. Od jakiegoś czasu, bardzo popularnym sposobem kupowania kosmetyków stały się polecenia przez znane osoby poprzez ich media społecznościowe. Oczywiście nic w tym złego, o ile każda z nas podejdzie do tego indywidualnie nie decydując się na zakup tylko i wyłącznie dlatego, że wszyscy „to” mają. Pamiętajmy o tym, że skóra naszej twarzy wymaga delikatności i ostrożnego doboru produktów, dlatego zawsze sprawdzajmy składy i weryfikujmy czy będą one odpowiednie do typu naszej cery.

Przygotuj ją na nadchodzący dzień

Pierwszym z najważniejszych etapów, który każda z nas powinna zastosować w porannej rutynie pielęgnacyjnej jest dokładne oczyszczenie skóry twarzy. Wiele z nas z pewnością robi to wieczorem, zmywając makijaż, jednak jest to równie istotne także rano. W nocy podczas snu na naszej twarzy gromadzą się zanieczyszczenia, a ich pozostawienie na cały dzień.. może skończyć się problemami skórnymi. Zaczynamy więc od nasączenia płatka kosmetycznego płynem micelarnym bądź mleczkiem do demakijażu, a następnie delikatnymi ruchami oczyszczamy całą twarz. Choć mogłoby wydawać się, że to już koniec to czekają nas jeszcze dwa równie istotne kroki. Drugim etapem jest umycie twarzy przy pomocy żelu lub pianki oczyszczającej tak, aby dokładnie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Następnie stosujemy tonik, ponieważ musimy przywrócić skórze naszej twarzy odpowiednie pH, które pod wpływem wody zostało zmienione.

Nawilżenie na cały dzień

Po wykonaniu 3-fazowego oczyszczania możemy przystąpić do nałożenia naturalnego kremu na dzień. Wybierając taki produkt kierujmy się jego właściwościami dopasowanymi pod konkretny typ cery. Jest to szczególnie ważne, jeżeli nie chcemy aby w ciągu dnia skóra zaczęła nam się nieładnie błyszczeć lub żeby zaczęły pojawiać się na naszej twarzy tak zwane suche skórki. Drugą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest konsystencja produktu. Naturalny krem na dzień nie może być ciężki i bardzo tłusty, ponieważ nasz makijaż z pewnością nie utrzyma się na nim zbyt długo w nienaruszonym stanie. Zamiast tego skupmy się na delikatnych i lekkich kremach, które przez cały dzień będą nawilżać nasza skórę nie doprowadzając do zbytniego przetłuszczania się twarzy. Ponadto, możemy szukać takich, które mają właściwości matujące, dzięki czemu będą stanowić również bazę dla naszego makijażu bez konieczności stosowania dodatkowych produktów.

Nie zapomnij o ochronie

Z roku na rok przybywa kobiet, które są świadome tego, że promienie słoneczne docierają do nas niezależnie od pory roku. Z tego powodu nigdy nie powinnyśmy zapominać o stosowaniu kremu z filtrem UV, który skutecznie ochroni naszą twarz przed wszelkimi negatywnymi skutkami. Dzięki temu nasza cera będzie utrzymana w świetnej kondycji długie lata. Powinnyśmy robić to niezależnie od tego czy planujemy wyjście z domu czy pozostajemy w nim cały dzień. Jest to tak ważne, ponieważ to właśnie przez nadmierną ekspozycję na słońce, bez odpowiedniej ochrony, przyczyniamy się do tego, że skóra naszej twarzy szybciej zaczyna się starzeć. Zmarszczki, szara cera i brak elastyczności to tylko kilka negatywnych skutków wywołanych nieodpowiednią pielęgnacją. Z tego powodu nie zapominajmy o zapewnieniu naszej twarzy prawidłowej ochrony.