Jak dbać o cerę tuż przed ślubem?

Nasza cera wymaga regularnej pielęgnacji, w tym odżywienia i nawilżenia, by zawsze świetnie się prezentowała. Są jednak takie wydarzenia, do których chcemy się szczególnie przygotować. Mowa o ślubie. Dla Panny Młodej to czas stresu, nerwów, napiętego grafiku i poszukiwania najlepszych rozwiązań, by właśnie w tym dniu prezentować się bez skazy. Jak dbać o cerę, by w kulminacyjnym momencie nie przywitała żadną nieproszoną niespodzianką?

Jak dbać o cerę ? Regularność to podstawa

Skóra wymaga nawilżenia i odżywienia. To dwa najważniejsze elementy w pielęgnacji, dzięki którym można się uporać z wieloma przypadłościami, widocznymi akurat na twarzy. Oczywiście na ślub Panna Młoda ma zapewniony makijaż, który nie tylko podkreśli urodę, ale i ukryje mankamenty. Niestety brak dbałości o cerę przez kilka wcześniejszych lat może sprawić, że makijaż na niewiele się zda.

Zatem jak dbać o cerę? Przede wszystkim regularnie. Nawilżeniu sprzyjać będzie picie dużych ilości wody, nawet do 2 litrów dziennie. Dzięki temu można pozbyć się nagromadzonych toksyn, a i dobrze nawodniona skóra będzie miał lepszy kolor i jędrność, której wcześniej było jej brak. Za odżywienie odpowiadać zaś będzie codzienna dieta, ale i stosowane produkty kosmetyczne. Najlepszym pomysłem jest wizyta u kosmetyczki, która oceni stan skóry, podpowie, jakich produktów najlepiej używać, uwzględniając także wiek czy oczekiwania klientki.

A jak dbać o cerę na krótki czas przed ślubem? Nie później niż na dwa tygodnie przed tym wielkim dniem, można pokusić się o różnorodne zabiegi. Nie tylko te typowo odżywcze czy nawilżające, ale i relaksujące oraz regeneracyjne. Jeśli skóra zmaga się z trądzikiem lub pozostałymi, nieestetycznymi zmianami i bliznami, swoje kroki należy skierować do dermatologa, który zaleci odpowiednie leczenie.

Czas około dwóch tygodni do ślubu nie powinien być już obarczony żadnymi zabiegami, bo podczas wielkiego dnia nie wiemy, jak zareaguje skóra na nowości. Próbowanie także dotąd stosowanych zabiegów nie daje 100% gwarancji, że cera nie zbuntuje się, ponieważ emocje i buzujące hormony ze względu na wagę wydarzenia, mogą odcisnąć swoje piętno na cerze w połączeniu z substancjami pochłanianymi z kosmetyków.

Produkty kosmetyczne

W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym można uzyskać poradę, jakich kosmetyków warto używać, a z których lepiej zrezygnować. Zakupy w drogerii będą znacznie łatwiejsze mając taką wiedzę.

Tuż przed ślubem nie warto również stawiać na świeżo położoną henną czy depilację wąsika nad górną wargą, by nie narazić się na podrażnienia, których niestety nie ukryje makijaż. Odpowiedź na pytanie, jak dbać o cerę jest prosta – regularnie, z indywidualnie dobranymi kosmetykami, wykonując wszelkiego rodzaju zabiegi odpowiednio wcześniej, w szczególności mając w planach duże imprezy czy ważne wydarzenia, jak ślub.