Jadalne olejki, czyli jak urozmaicić masaż we dwoje?

Olejki do masażu są powszechnie stosowane, a ich używanie niesie wiele korzyści. Przede wszystkim, produkty zawierają jedynie naturalnie składniki, co pozytywnie wpływa na zdrowie, wygląd skóry oraz samopoczucie. Ponadto, przyjemny zapach wydzielany podczas stosowania olejku uprzyjemnia atmosferę i pozwala partnerom na pełen relaks. Aby masaż stał się w pełni satysfakcjonujący, należy zastosować odpowiednie techniki. Co warto wiedzieć na temat masażu we dwoje?

Korzyści zdrowotne i zapachy olejków do masażu

Warto postarać się, aby masaż był wykonywany w profesjonalny sposób. Jednak sama technika nie wystarczy, ponieważ równie ważne jest urozmaicenie masażu poprzez zastosowanie olejków, świec, a także zapachów wydzielających feromony. Taki sposób przeprowadzenia masażu z pewnością pozwoli zbudować romantyczny klimat i zadowoli kochanków.

Główną zaletą olejków do masażu jest ich naturalny skład. Produkty nie zawierają glutenu, cukru, parabenów, oleju mineralnego oraz innych szkodliwych substancji. Dzięki temu nie wysuszają skóry, nie zatykają porów, nie pozostawiają plam i podrażnień. Skóra jest naturalnie wzmocniona, ujędrniona i odżywiona. Ryzyko uczulenia spowodowanego stosowaniem olejku jest zredukowane do minimum.

Olejki najczęściej skomponowane są z kilku zapachów. Zastosowane połączenia mają za zadanie zapewnić maksimum przyjemności. Masaż nabiera wówczas charakteru zmysłowego. Szeroki wachlarz możliwości wyboru zapachu olejku do masażu sprawia, że można dopasować go do indywidualnych preferencji. Osoby lubiące kwiatowo – owocową woń powinny zdecydować się na olejek: różany, brzoskwiniowy lub truskawkowy. Natomiast partnerzy preferujący słodkie zapachy mogą wybrać kokos, wanilię, a także czekoladę. Do grupy zapachów wytrawnych, subtelnych należą z kolei: musujące wino i klon.

Z jakich składników złożone są olejki?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, olejki do masażu są złożone ze składników naturalnych. Należą do nich między innymi: afrodyzjaki, olejki z awokado oraz olejki migdałowe. Co więcej, w produktach odnaleźć możemy witaminę E, która warunkuje poprawną strukturę błon biologicznych i pozytywnie wpływa na metabolizm. Olejki do masażu mogą powodować również wydzielanie feromonów. Za co odpowiadają feromony?

Jak tłumaczy sprzedawca z firmy Geisha erotic shop: Feromony to lotne związki chemiczne, które są wydzielane na zewnątrz organizmu. Związki działają tylko między osobnikami tego samego gatunku. Dzięki nim wysyłamy bodźce, które wpływają pozytywnie na komunikację z otoczeniem oraz zwiększają naszą atrakcyjność u płci przeciwnej. Według naukowców w zapachach ludzkiego ciała znajduje się informacja określająca stan emocjonalny człowieka. Kiedy nasze receptory węchowe odbiorą zapach feromonów, umysł ludzki rozpozna je jako specyficzną woń, co spowoduje podświadome reakcje u innych osób w każdej sytuacji.

Dodatki do masażu we dwoje – świece zapachowe

Oprócz olejków w czasie masażu często wykorzystywane są świece zapachowe. Ich sposób użycia jest bardzo prosty. Wystarczy podpalić świecę, odczekać 20 minut, a następnie zgasić płomień. Wydzielona w tym czasie woń świeczki wprowadza klimatyczny nastrój oraz romantyczną atmosferę, która pobudza zmysły. Zaletą świec jest możliwość wielokrotnego zastosowania. Maksymalny czas użytku szacowany jest na około 40 godzin.