Goście u drzwi – jak szybko posprzątać?

Goście u drzwi dla wielu osób to powód do prawdziwego stresu. Pojawienie się bez zapowiedzi albo telefon na godzinę przed wizytą to postawienie gospodarza w niekomfortowej sytuacji. Nie każdy bowiem ma zawsze posprzątane mieszkanie. Nawet jednak z takiej sytuacji da się wybrnąć.

Mało kto zawsze ma tak posprzątany dom lub mieszkanie, aby w każdej chwili mógł bez stresu podjąć gości. Natomiast większość z Polaków nie wyobraża sobie, że miałaby przyjąć rodzinę lub znajomych z pracy w brudnym mieszkaniu. Na szczęście dom można przygotować na przyjęcie gości w mniej niż 60 minut.

Od czego zacząć sprzątanie domu?

Sprzątanie przed gośćmi najlepiej rozpocząć od posprzątania największych śmieci. Trzeba wziąć w rękę kosz i po kolei wrzucić do niego wszystkie zbędne papierki, resztki jedzenia, ulotki i inne niepotrzebne elementy. Jeśli do przyjazdu gości zostało naprawdę mało czasu, warto zająć się jedynie pokojem, w którym zamierza się przyjąć gości. Zabawki dziecka także należy wynieść do innego pokoju lub włożyć do specjalnego pudełka. Sprzątanie śmieci i wynoszenie z pokoju zbędnych rzeczy to pierwsze, od czego trzeba zacząć. Dzięki temu pokój od razu będzie wydawał się większy i bardziej przestronny.

Odkurzanie i pozbycie się kurzu

Na https://domwporzadku.pl można znaleźć wiele cenných podpowiedzi, jak pozbyć się kurzu, natomiast w sytuacji awaryjnej należy odkurzyć ławę i stolik na kawę jak najszybciej mokrą ściereczką (świetnie sprawdzają się także chusteczki nawilżane), a następnie odkurzyć kanapę i wykładzinę. W takich sytuacjach po raz kolejny bezkonkurencyjne okazują się odkurzacze bezprzewodowe, jak Air Force 360. Dzięki nim szybko i sprawnie można pozbyć się kurzu i dotrzeć do najtrudniej dostępnych miejsc.

Łazienka i kuchnia – nie zapomnij

W łazience w pierwszej kolejności należy przetrzeć toaletę. Koniecznie wyczyścić umywalkę, baterię, a także lustro łazienkowe. Do tego należy sprawdzić poziom mydła i powiesić świeży ręcznik do rąk. Jeśli goście będą nocować, nie można zapomnieć o umyciu wanny lub prysznica.

Kuchnię i jadalnię należy sprzątać na końcu. Ze zlewu i blatu trzeba usunąć wszystkie zalegające tam naczynia. Następnie należy i zlew i blat dokładnie umyć. Ze stołu w kuchni lub jadalni należy usunąć wszystkie zbędne rzeczy, ułożyć obrus lub podkładki i jeśli starczy czas postawić świeże kwiaty. Można sięgnąć w ostatniej chwili po mobilną parownicę i odświeżyć nią zasłony i kanapy, dzięki czemu w domu będzie panował świeży zapach.